Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
St James High School Track & Field and Cross Country - Guelph, Ontario
you RUN the place
57 Victoria Rd N, Guelph, Ontario, N1E 5G9, Canada
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2009 - (3 articles)
2010 - (6 articles)
2011 - (9 articles)
2012 - (8 articles)
2013 - (6 articles)
2014 - (6 articles)
2015 - (2 articles)
Featured
0
Misc News
6
All
6
2013 Results - OFSAA Cross Country Championships
Nov 2nd 2013, 4:51pm
2013 Results - OFSAA Track and Field Championships
Jun 8th 2013, 1:33pm
2013 Heat Sheets - OFSAA Track and Field Championships
Jun 5th 2013, 12:16am
2013 Performance Lists -OFSAA Track and Field Championships
Jun 4th 2013, 4:28pm
2013 Results - OFSAA West Regional Track Championships
Jun 3rd 2013, 9:30pm
2013 Results - Forest City Prep / Mustang Invitational
May 7th 2013, 2:43am
Search
2013 Results - OFSAA West Regional Track Championships
Published by
RunnerSpace.com/OFSAA
Jun 3rd 2013, 9:30pm
Comments
OFSAA West Regional Track Championships
May 31, 2013 to Jun 1, 2013
ON, CA
« Filter Results by Team: »
AB Lucas
Assumption - Brantford
Assumption College - Windsor
Belle River
Bishop MacDonnell
Blenheim
Bluevale CI
Brantford Collegiate
Cameron Heights
Cardinal Carter - Leamington
Catholic Central - London
Catholic Central - Windsor
Centennial Collegiate
Central Elgin
Central Huron
Centre Dufferin
Centre Wellington
Chatham Christian
Chatham-Kent
Chesley District
Clarke Road
College Avenue
Delhi
East Elgin
Eastwood CI
Elmira
Emmanuel
Erin
ES Pere Rene de Galinee
Essex
FE Madill
FJ Brennan
Forest Heights
Galt CVI
General Amherst
Georgian Bay
Glencoe
Glendale - Tillsonburg
Glenview Park
Goderich
Grand River CI
Grey Highlands
Guelph
Harrow
HB Beal
Holy Cross - Strathroy
Holy Names - Windsor
Holy Trinity - Simcoe
Hon WC Kennedy
Huron Heights - Kitchener
Huron Park
Jacob Hespeler
John F Ross
John McGregor
John Paul II - London
Kincardine
Kingsville
Kitchener-Waterloo
Lajeunesse
Lambton Central
L’Essor
Leamington
Listowel
London Central
London Christian
London South
Lord Dorchester
Mackenzie
Maranatha Christian Academy
Medway
Mitchell
Monsignor Doyle
Montcalm
Mother Teresa - London
North Lambton
North Middlesex
North Park - Brampton
Northern - Sarnia
Norwell
Oakridge
Orangeville
Our Lady of Lourdes
Owen Sound
Paincourt
Paris
Parkside CI - St Thomas
Pauline Johnson
Peninsula Shores
Preston Secondary
Providence Reformed Collegiate
Regina Mundi
Resurrection
Riverside
Rockway Mennonite
Sacred Heart - Walkerton
Sandwich
Sarnia
Saugeen
Saunders
Simcoe
Sir Frederick Banting
Sir John A MacDonald - Hamilton
Sir John A MacDonald - Waterloo
Sir Wilfrid Laurier - London
South Huron
Southwood
St Anne - Windsor
St Anne's - Clinton
St Benedict - Cambridge
St Christopher
St Clair
St David
St James
St John's Coll - Brantford
St Joseph's - St Thomas
St Joseph's - Windsor
St Mary's - Kitchener
St Mary's - Owen Sound
St Mary's - St Mary's
St Michael Cath - Stratford
St Patrick's - Sarnia
St Thomas Aquinas - London
St Thomas of Villanova - Lasalle
Stratford Central
Stratford Northwestern
Strathroy
Tecumseh Vista Academy
Ursuline College The Pines
Valley Heights
Vincent Massey
Walkerton District
Walkerville
Waterford
Waterloo CI
Waterloo-Oxford
Wellington Heights
West Elgin
West Hill - Owen Sound
Westminster
Westside Secondary
WF Herman
Woodland Christian
Woodstock
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
1500m Steeple
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Salomons, Cody
London Christian
13.70
+1.0
1
2
McLaren, Austin
Saugeen
16.30
+1.0
1
3
Eisnor, Dylan
North Lambton
16.87
+1.0
1
4
Newell, Devon
Central Huron
17.96
+1.0
1
Mens 100m Intellectual
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
SNIDER, PETER
Waterloo CI
12.06
+1.8
1
2
Wood, Thomas
Assumption Colle
13.95
+1.8
1
3
Stewart, Jesse
Northern - Sarni
14.20
+1.8
1
4
Prince, Justin
Catholic Central
14.32
+1.8
1
5
Boyd, Alex
Mackenzie
14.38
+1.8
1
6
Adam, Lucas
Grand River CI
16.94
+1.8
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rosaasen, Connor
St Thomas of Vil
11.29w
+2.2
1
2
Lee-Hyman, Brandon
Sandwich
11.34w
+2.2
1
3
LaCivita, Giordano
Holy Names - Win
11.42w
+2.2
1
4
Eddleston, Joey
St Christopher
11.43w
+2.2
1
5
Salytchev, Alex
Preston Secondar
11.64w
+2.2
1
6
Braccio, Braeden
St Anne - Windso
11.72w
+2.2
1
7
Turnbull, Adam
Waterloo CI
11.75w
+2.2
1
8
Helmi, Zane
St Thomas Aquina
11.75w
+2.2
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Rosaasen, Connor
St Thomas of Vil
11.17w
+3.6
2
2
Lee-Hyman, Brandon
Sandwich
11.17w
+4.0
1
3
Eddleston, Joey
St Christopher
11.25w
+4.0
1
4
Salytchev, Alex
Preston Secondar
11.36w
+3.6
2
5
LaCivita, Giordano
Holy Names - Win
11.38w
+4.0
1
7
Turnbull, Adam
Waterloo CI
11.41w
+4.0
1
6
Helmi, Zane
St Thomas Aquina
11.53w
+3.6
2
8
Braccio, Braeden
St Anne - Windso
11.61w
+3.6
2
9
Fortin, Jacob
Preston Secondar
11.69w
+3.6
2
10
McBride, James
St David
11.73w
+4.0
1
11
Sewart, Juarez
Assumption - Bra
11.81w
+4.0
1
12
Kim, Andrew
St Thomas Aquina
11.82w
+3.6
2
12
Brulotte, Graham
Lord Dorchester
11.82w
+4.0
1
14
Bosnjak, Antonio
St Thomas Aquina
11.85w
+4.0
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rowe, Rojae
St Joseph's - Wi
11.66
+1.3
1
2
Panetta, Daniel
Holy Names - Win
11.67
+1.3
1
3
Metz, Brandon
Jacob Hespeler
11.76
+1.3
1
4
Smith, Lyndon
FE Madill
11.90
+1.3
1
5
Ritchie, Austin
FJ Brennan
11.91
+1.3
1
6
Williams, Shay
Regina Mundi
11.97
+1.3
1
7
Damchuk, Mitch
St Christopher
11.98
+1.3
1
8
Bardeau, Andrew
London South
11.99
+1.3
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Rowe, Rojae
St Joseph's - Wi
11.42w
+3.2
1
3
Bardeau, Andrew
London South
11.69w
+3.2
1
2
Smith, Lyndon
FE Madill
11.74w
+2.3
2
5
Williams, Shay
Regina Mundi
11.75w
+3.2
1
4
Panetta, Daniel
Holy Names - Win
11.76w
+2.3
2
6
Metz, Brandon
Jacob Hespeler
11.84w
+2.3
2
7
Ritchie, Austin
FJ Brennan
11.85w
+3.2
1
8
Damchuk, Mitch
St Christopher
11.86w
+3.2
1
9
Craig, Brent
Medway
11.88w
+2.3
2
10
Sullivan, Owen
Holy Trinity - S
11.93w
+3.2
1
11
Pauli, Cody
Mitchell
11.94w
+3.2
1
12
Trimble, Ben
Centennial Colle
11.97w
+2.3
2
13
Doxilly, Zachary
Northern - Sarni
11.97w
+2.3
2
14
Nichols, Jordan
St John's Coll -
11.98w
+2.3
2
15
Hafiz-Zadeh, Adnan
Brantford Colleg
12.00w
+3.2
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
BARRY, THESHAWN
Sir John A MacDo
10.84
+1.4
1
2
Giorgi, Mike
Lambton Central
11.00
+1.4
1
3
WEBBER, MICHAEL
St James
11.16
+1.4
1
4
Hodgins, Connor
St Joseph's - St
11.16
+1.4
1
5
Smiley, Mitchell
Northern - Sarni
11.25
+1.4
1
6
Hayes, Kyle
College Avenue
11.29
+1.4
1
7
Wolfe, Skye
Essex
11.48
+1.4
1
8
DeNard, Lucas
Catholic Central
18.33
+1.4
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
BARRY, THESHAWN
Sir John A MacDo
10.83w
+4.1
2
3
Smiley, Mitchell
Northern - Sarni
10.99w
+4.1
2
2
WEBBER, MICHAEL
St James
11.01w
+2.3
1
4
Giorgi, Mike
Lambton Central
11.02w
+2.3
1
5
Hayes, Kyle
College Avenue
11.11w
+2.3
1
6
DeNard, Lucas
Catholic Central
11.13w
+4.1
2
7
Hodgins, Connor
St Joseph's - St
11.21w
+2.3
1
8
Wolfe, Skye
Essex
11.23w
+4.1
2
9
Poirier, Stefan
London Central
11.24w
+4.1
2
10
D'Hollander, Curtis
Catholic Central
11.28w
+4.1
2
11
Ray, Chris
Belle River
11.29w
+2.3
1
12
Mohan, David
Cameron Heights
11.35w
+2.3
1
13
Tugui, Nicholas
Hon WC Kennedy
11.40w
+2.3
1
14
Martinello, Sam
St Mary's - Kitc
11.45w
+4.1
2
15
PIASECZNEY, MICHAEL
Sir John A MacDo
11.49w
+2.3
1
16
Andrews, Derek
Kincardine
11.50w
+4.1
2
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Edward, Davis
Oakridge
22.25w
+3.5
1
2
LaCivita, Giordano
Holy Names - Win
22.86w
+3.5
1
3
Rosaasen, Connor
St Thomas of Vil
22.91w
+3.5
1
4
Lee-Hyman, Brandon
Sandwich
23.20w
+3.5
1
5
Eddleston, Joey
St Christopher
23.30w
+3.5
1
6
Kovacs, Jessi
Forest Heights
23.43w
+3.5
1
7
Fife, Mitchell
Orangeville
24.10w
+3.5
1
8
Gignac, Joseph
General Amherst
24.26w
+3.5
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Edward, Davis
Oakridge
22.80
+1.2
2
3
Rosaasen, Connor
St Thomas of Vil
23.19
+1.2
2
2
Lee-Hyman, Brandon
Sandwich
23.34
+0.2
1
5
LaCivita, Giordano
Holy Names - Win
23.62
+1.2
2
4
Eddleston, Joey
St Christopher
23.71
+0.2
1
6
Kovacs, Jessi
Forest Heights
23.85
+0.2
1
7
Fife, Mitchell
Orangeville
24.08
+1.2
2
8
Gignac, Joseph
General Amherst
24.12
+1.2
2
9
Sewart, Juarez
Assumption - Bra
24.14
+0.2
1
10
McKellar, Ben
Regina Mundi
24.27
+1.2
2
11
Brulotte, Graham
Lord Dorchester
24.92
+0.2
1
12
Neil, Drew
Centennial Colle
25.06
+0.2
1
13
Bosnjak, Antonio
St Thomas Aquina
26.75
+1.2
2
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rowe, Rojae
St Joseph's - Wi
23.30w
+4.5
1
2
Williams, Shay
Regina Mundi
23.81w
+4.5
1
3
Panetta, Daniel
Holy Names - Win
24.00w
+4.5
1
4
Balfour, Reuban
Sir Wilfrid Laur
24.08w
+4.5
1
5
Mussa, Malcolm
Blenheim
24.21w
+4.5
1
6
Hafiz-Zadeh, Adnan
Brantford Colleg
24.42w
+4.5
1
7
Nichols, Jordan
St John's Coll -
24.58w
+4.5
1
8
Taylor, T.J.
Montcalm
24.75w
+4.5
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Rowe, Rojae
St Joseph's - Wi
23.46
+0.9
1
2
Balfour, Reuban
Sir Wilfrid Laur
24.24
+1.4
2
3
Panetta, Daniel
Holy Names - Win
24.31
+1.4
2
4
Williams, Shay
Regina Mundi
24.34
+0.9
1
5
Nichols, Jordan
St John's Coll -
24.47
+0.9
1
7
Taylor, T.J.
Montcalm
24.52
+0.9
1
6
Mussa, Malcolm
Blenheim
24.59
+1.4
2
8
Hafiz-Zadeh, Adnan
Brantford Colleg
24.69
+1.4
2
9
Metz, Brandon
Jacob Hespeler
24.77
+1.4
2
10
Adams, Brandon
Sir Frederick Ba
24.92
+1.4
2
11
Houle, Brayden
Lajeunesse
25.12
+1.4
2
12
Marshall, Brandon
FE Madill
25.24
+1.4
2
13
Armstrong, Carter
Cameron Heights
25.26
+0.9
1
14
Trimble, Ben
Centennial Colle
25.34
+0.9
1
15
Wright, Jackson
Our Lady of Lour
25.63
+0.9
1
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stephenson, Jermain
St James
21.90w
+3.6
1
2
Giorgi, Mike
Lambton Central
22.10w
+3.6
1
3
Smiley, Mitchell
Northern - Sarni
22.12w
+3.6
1
4
Paljola, Neinkel
Forest Heights
22.16w
+3.6
1
5
WEBBER, MICHAEL
St James
22.24w
+3.6
1
6
BARRY, THESHAWN
Sir John A MacDo
22.60w
+3.6
1
7
Hayes, Kyle
College Avenue
22.69w
+3.6
1
8
Herzog, Robert
Holy Names - Win
23.10w
+3.6
1
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Stephenson, Jermain
St James
22.49
+1.7
1
2
WEBBER, MICHAEL
St James
22.62
+1.8
2
3
Giorgi, Mike
Lambton Central
22.84
+1.7
1
5
BARRY, THESHAWN
Sir John A MacDo
22.90
+1.7
1
7
Hayes, Kyle
College Avenue
22.91
+1.7
1
4
Paljola, Neinkel
Forest Heights
22.93
+1.8
2
6
Smiley, Mitchell
Northern - Sarni
23.01
+1.8
2
8
Herzog, Robert
Holy Names - Win
23.25
+1.8
2
9
Mohan, David
Cameron Heights
23.29
+1.8
2
10
Willemse, Kevin
St Christopher
23.33
+1.7
1
11
D'Hollander, Curtis
Catholic Central
23.39
+1.8
2
12
Webster, Broderick
Northern - Sarni
23.60
+1.7
1
13
Konechny, Chase
West Elgin
23.62
+1.8
2
14
POWLESS, ANTHONY
Assumption - Bra
23.79
+1.8
2
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edward, Davis
Oakridge
49.90
2
2
Ponnambalam, Ildemaro
St David
50.40
2
3
LaCivita, Giordano
Holy Names - Win
50.75
2
4
McEwen, Stephen
Maranatha Christ
52.38
2
5
Patton, Mark
Centre Wellingto
52.47
2
6
Mechler, Nathaniel
Elmira
52.59
2
7
Douglas, Kingboy
St Joseph's - Wi
52.62
2
8
Mercier, Kalvin
Vincent Massey
53.47
2
9
Szabo, Mat
Northern - Sarni
54.42
1
10
Rosa, Fernando De La
Catholic Central
54.48
1
11
McKellar, Ben
Regina Mundi
54.48
1
12
Bye, Wyatt
Wellington Heigh
54.77
1
13
Scott, Brendan
St Thomas Aquina
56.12
1
14
Sewart, Juarez
Assumption - Bra
56.55
1
15
Mullins, Nolan
Centennial Colle
56.63
1
16
Petk, Alex
Sir Frederick Ba
56.80
1
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pauli, Cody
Mitchell
51.38
2
2
Fisher, Graeme
Vincent Massey
53.16
2
3
Dupont, Ethan
St Christopher
53.57
2
4
Wilson, Liam
Orangeville
53.74
2
5
Aliga, Nathaniel
Catholic Central
54.51
2
6
Taylor, T.J.
Montcalm
54.86
2
7
Hager, Ethan
Brantford Colleg
54.98
2
8
Mussa, Malcolm
Blenheim
55.21
1
9
Hannam, Luke
St James
55.47
1
10
Bunko, Patrick
St James
55.57
1
11
Brown, Thomas
West Hill - Owen
56.03
1
12
Stam, Ben Vander
John F Ross
56.03
1
13
Ripley, Owen
Ursuline College
56.11
1
14
White, Jackson
Central Elgin
56.65
1
15
Beukeboom, Jacob
Catholic Central
57.16
1
16
Capaldi, Jared
General Amherst
57.80
2
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Paljola, Neinkel
Forest Heights
49.12
2
2
Stephenson, Jermain
St James
49.45
2
3
LAND, TOMMY
Holy Trinity - S
49.74
2
4
Papak, Dylan
WF Herman
50.35
2
5
Parris, Khalil
Sandwich
50.44
2
6
Elijah, Devan
Westminster
50.99
2
7
Webster, Broderick
Northern - Sarni
51.30
2
8
Konechny, Chase
West Elgin
51.62
1
9
Wilson, Liam
Sir Frederick Ba
51.69
1
10
ETIENNE, BEN
Grand River CI
52.02
1
11
Hesman, Micah
Sandwich
52.44
2
12
McKenzie, Shawn
St Thomas Aquina
52.68
1
13
Caron, Dylan
St Clair
52.80
1
14
Newell, Chance
St David
53.01
1
15
LEBOLD, AARON
Elmira
54.43
1
Mens 800m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Eisnor, Dylan
North Lambton
3:04.56
1
Mens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Patton, Mark
Centre Wellingto
2:01.45
1
2
Denomme, Kyle
Riverside
2:02.01
1
3
Mechler, Nathaniel
Elmira
2:03.51
1
4
Moore, Ty
North Park - Bra
2:03.87
1
5
Mercier, Kalvin
Vincent Massey
2:05.28
1
6
Tait, Adam
South Huron
2:05.44
1
7
Pardo, Matt
General Amherst
2:05.96
1
8
Godfrey, Elliott
Medway
2:06.67
1
9
Bye, Wyatt
Wellington Heigh
2:07.33
1
10
Nepomuceno, Enrique
Holy Names - Win
2:08.20
1
11
DeJager, Stephen
Goderich
2:10.17
1
12
Newman, Andrew
St Clair
2:11.03
1
13
Zilles, Joshua
Kitchener-Waterl
2:11.22
1
14
Scott, Evan
Medway
2:14.16
1
15
Mullins, Nolan
Centennial Colle
2:16.35
1
16
Desomnd, Rhys
Sir Frederick Ba
2:23.10
1
Mens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Freeland, Sandy
Bluevale CI
2:04.33
1
2
Fisher, Graeme
Vincent Massey
2:06.05
1
3
Channer, Devaughn
St Benedict - Ca
2:06.88
1
4
Dupont, Ethan
St Christopher
2:07.01
1
5
Hannam, Luke
St James
2:09.40
1
6
Stam, Ben Vander
John F Ross
2:09.92
1
7
Dobson, Peter
St Thomas Aquina
2:10.56
1
8
Main, Caleb
Preston Secondar
2:12.44
1
9
Heyink, Mitch
St Anne's - Clin
2:12.62
1
10
Radcliffe, Jacob
Medway
2:12.65
1
11
Wilson, Liam
Orangeville
2:13.53
1
12
Belanger, Garrett
Riverside
2:13.68
1
13
Ennis, Jacob
St Christopher
2:13.97
1
14
Hall, DJ
St Thomas of Vil
2:16.43
1
15
Albert, Jack
Catholic Central
2:16.47
1
16
Jeffery, Nathan
Goderich
2:18.98
1
Mens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Buttinger, Scott
Resurrection
1:55.18
1
2
LAND, TOMMY
Holy Trinity - S
1:55.26
1
3
Malcolm, Riley
North Park - Bra
1:57.05
1
4
Elijah, Devan
Westminster
1:57.51
1
5
Klomp, Craig
St Michael Cath
1:58.39
1
6
ALVAREZ, RILEY
St David
1:58.83
1
7
Wilson, Liam
Sir Frederick Ba
1:59.39
1
8
Day, Carter
Vincent Massey
1:59.64
1
9
Stiles, Liam
John F Ross
2:00.98
1
10
Musselman, Connor
Centre Dufferin
2:01.42
1
11
Foott, Ryan
Montcalm
2:01.67
1
12
Vermeulen, Hendrik
St Christopher
2:04.49
1
13
Igbokwe, Emmanual
Vincent Massey
2:04.99
1
14
Smith, Rob
Northern - Sarni
2:06.95
1
15
Wagner, Jacob
Riverside
2:10.63
1
--
Frampton, Andrew
Lord Dorchester
DNF
1
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sirage, Muhumed
Montcalm
4:02.65
1
2
Matthews, Miles
Belle River
4:02.90
1
3
Kellier, Josh
Chatham-Kent
4:06.65
1
4
Denomme, Kyle
Riverside
4:10.21
1
5
Hilbers, Dan
Saugeen
4:11.77
1
6
Moore, Ty
North Park - Bra
4:14.62
1
7
Quosai, Willem
Centennial Colle
4:19.59
1
8
Wells, Simon
Centennial Colle
4:20.54
1
9
Rothera, Jacob
Assumption Colle
4:20.74
1
10
Pardo, Matt
General Amherst
4:23.67
1
11
VanHerpe, Dean
Holy Cross - Str
4:26.07
1
12
Harris, Ben
Sir Frederick Ba
4:31.05
1
13
Schulz, Sky
South Huron
4:31.25
1
14
Zilles, Joshua
Kitchener-Waterl
4:31.95
1
15
Godfrey, Elliott
Medway
4:44.48
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cannella, Quinn
Chatham-Kent
4:19.96
1
2
Freeland, Sandy
Bluevale CI
4:20.99
1
3
Coccia, Michael
Guelph
4:25.48
1
4
Luke, Sean
London Central
4:26.53
1
5
Dupont, Ethan
St Christopher
4:26.90
1
6
Ubene, Mitchell
Tecumseh Vista A
4:29.01
1
7
Channer, Devaughn
St Benedict - Ca
4:30.23
1
8
Defreyne, Noah
Simcoe
4:30.60
1
9
Definis, Lorenzo
Centre Wellingto
4:31.02
1
10
Sheeler, Brad
Holy Cross - Str
4:32.06
1
11
Orshinsky, Nick
Tecumseh Vista A
4:34.24
1
12
Heyink, Mitch
St Anne's - Clin
4:37.64
1
13
Burr, Dustin
Pauline Johnson
4:37.74
1
14
Dobson, Peter
St Thomas Aquina
4:38.87
1
15
Ibbott, Sean
Sir Frederick Ba
4:39.21
1
16
Henricks, McInnus
Essex
4:41.34
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Buttinger, Scott
Resurrection
3:59.36
1
2
Flanagan, Ben
St Mary's - Kitc
3:59.71
1
3
Malcolm, Riley
North Park - Bra
4:00.22
1
4
Rocheleau, Alex
Vincent Massey
4:02.01
1
5
Black, Connor
North Lambton
4:04.24
1
6
Klomp, Craig
St Michael Cath
4:05.70
1
7
Day, Carter
Vincent Massey
4:08.62
1
8
Deane, Patrick
Lord Dorchester
4:09.09
1
9
Sullivan, Patrick
Orangeville
4:09.16
1
10
Wishart, Cael
Stratford Centra
4:09.89
1
11
Groothuizen, Rawle
Our Lady of Lour
4:11.80
1
12
Sheeler, Matt
Holy Cross - Str
4:11.84
1
13
Schmidt, Mark
Stratford Northw
4:11.97
1
14
Vermeulen, Hendrik
St Christopher
4:13.14
1
15
Napier, Matt
Erin
4:13.93
1
16
Ubene, Evan
Belle River
4:17.44
1
Mens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sirage, Muhumed
Montcalm
9:01.96
1
2
Kellier, Josh
Chatham-Kent
9:02.68
1
3
Ruest, Jared
Georgian Bay
9:02.93
1
4
Matthews, Miles
Belle River
9:04.80
1
5
Nadjiwan, Steven
Peninsula Shores
9:06.63
1
6
Hilbers, Dan
Saugeen
9:32.05
1
7
Quosai, Willem
Centennial Colle
9:32.51
1
8
Wells, Simon
Centennial Colle
9:34.17
1
9
Rothera, Jacob
Assumption Colle
9:42.38
1
10
Harris, Ben
Sir Frederick Ba
9:55.72
1
11
VanHerpe, Dean
Holy Cross - Str
10:08.93
1
12
Snively, Aidan
Assumption Colle
10:17.94
1
13
Dolmage, Scott
FE Madill
10:20.82
1
14
Masters, Brendan
Resurrection
10:26.01
1
15
Desomnd, Rhys
Sir Frederick Ba
10:32.73
1
16
Morgan, Drew
Northern - Sarni
10:45.09
1
Mens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cannella, Quinn
Chatham-Kent
9:25.07
1
2
Coccia, Michael
Guelph
9:32.53
1
3
Ubene, Mitchell
Tecumseh Vista A
9:33.67
1
4
Sheeler, Brad
Holy Cross - Str
9:37.48
1
5
Defreyne, Noah
Simcoe
9:38.61
1
6
Luke, Sean
London Central
9:48.78
1
7
Orshinsky, Nick
Tecumseh Vista A
10:04.68
1
8
Ibbott, Sean
Sir Frederick Ba
10:08.09
1
9
Henricks, McInnus
Essex
10:16.88
1
10
Derhak, Addison
Bluevale CI
10:17.35
1
11
Grand, Spencer La
St James
10:25.21
1
12
Roulston, Evan
Stratford Centra
10:28.58
1
13
Shepherd, Andrew
Cameron Heights
10:29.14
1
14
Hunter, Joseph
Resurrection
10:30.86
1
15
Bell, Ryan
Lambton Central
10:33.34
1
16
Branderhorst, Joel
London Christian
11:45.76
1
Mens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Allen, Brandon
General Amherst
8:37.54
1
2
Sleiman, Ryan
Kingsville
8:40.61
1
3
Flanagan, Ben
St Mary's - Kitc
8:41.84
1
4
Milton, James
St David
8:42.19
1
5
Black, Connor
North Lambton
8:54.44
1
6
Wishart, Cael
Stratford Centra
8:56.20
1
7
Rocheleau, Alex
Vincent Massey
8:58.22
1
8
Schmidt, Mark
Stratford Northw
9:03.41
1
9
Thomas, Brandon
Paris
9:03.71
1
10
Quosai, Peter
Centennial Colle
9:08.15
1
11
Marcaccio, Seth
Catholic Central
9:08.18
1
12
Rochus, Paul
East Elgin
9:10.41
1
13
Edwards, Skylar
Vincent Massey
9:13.99
1
14
Sheeler, Matt
Holy Cross - Str
9:22.44
1
15
Groothuizen, Rawle
Our Lady of Lour
9:23.46
1
--
Napier, Matt
Erin
DNF
1
Mens 2k Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Allen, Brandon
General Amherst
6:01.70
1
2
Russell, William
Rockway Mennonit
6:14.44
1
3
Stiles, Liam
John F Ross
6:15.52
1
4
Foott, Ryan
Montcalm
6:19.64
1
5
Quosai, Peter
Centennial Colle
6:20.15
1
6
Marcaccio, Seth
Catholic Central
6:24.33
1
7
Whitbread, Dylan
St Clair
6:33.20
1
8
Ward-Trymbulak, Matt
General Amherst
6:37.82
1
9
Hick, Derek
Strathroy
6:41.31
1
10
Wagner, Jacob
Riverside
6:45.42
1
11
McCauley, Michael
HB Beal
7:01.97
1
12
Edwards, Skylar
Vincent Massey
7:02.35
1
13
Ahmed, Ahmed
Forest Heights
7:05.29
1
14
FOTI, NIC
Cameron Heights
7:09.73
1
15
Solak, Austin
North Park - Bra
7:12.74
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Zwinkles, Josh
Holy Cross - Str
14.65w
+2.2
1
2
Akhtar, Maher
Cameron Heights
14.73w
+2.2
1
3
Sato, Brad
Vincent Massey
14.98w
+2.2
1
4
Johnston, Ross
Belle River
15.07w
+2.2
1
5
Webster, Kyle
St Thomas Aquina
15.17w
+2.2
1
6
Rees, Jesse Van
Orangeville
15.30w
+2.2
1
7
Heffren, Andrew
Sir Wilfrid Laur
15.70w
+2.2
1
8
Smith, Ronnie
St Clair
16.07w
+2.2
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Zwinkles, Josh
Holy Cross - Str
14.73
+1.9
1
3
Sato, Brad
Vincent Massey
15.09
+1.9
1
2
Johnston, Ross
Belle River
15.21
+1.6
2
4
Akhtar, Maher
Cameron Heights
15.26
+1.6
2
5
Heffren, Andrew
Sir Wilfrid Laur
15.39
+1.6
2
7
Rees, Jesse Van
Orangeville
15.40
+1.6
2
8
Webster, Kyle
St Thomas Aquina
15.52
+1.6
2
6
Smith, Ronnie
St Clair
15.55
+1.9
1
9
Cipkar, Caleb
General Amherst
15.65
+1.6
2
10
Anderson, Joey
Essex
15.81
+1.9
1
11
Croley, Keagan
Sir Frederick Ba
15.91
+1.9
1
12
Elliott, Michael
Pauline Johnson
16.20
+1.6
2
13
Falcone, Evan
Jacob Hespeler
16.23
+1.9
1
14
Franks, Carter
Grey Highlands
16.42
+1.6
2
15
Anderson, Riley
Jacob Hespeler
16.91
+1.9
1
--
Smit, Ian
London Christian
DQ
+1.9
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Daniels, Joey
Cameron Heights
14.09w
+2.2
1
2
Medeiros, Samuel
St Thomas Aquina
14.82w
+2.2
1
3
Marchand, Felix
Chatham-Kent
15.02w
+2.2
1
4
Collins, David
Tecumseh Vista A
15.05w
+2.2
1
5
Agostini, Cristian
St Joseph's - Wi
15.17w
+2.2
1
6
Soukphachanh, Joe
Stratford Centra
15.30w
+2.2
1
7
Stegner, Patrick
Sir John A MacDo
15.38w
+2.2
1
8
Mendonca, Aaron
Catholic Central
16.01w
+2.2
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Daniels, Joey
Cameron Heights
14.38
+0.6
1
2
Marchand, Felix
Chatham-Kent
14.49w
+2.9
2
3
Medeiros, Samuel
St Thomas Aquina
14.65w
+2.9
2
4
Agostini, Cristian
St Joseph's - Wi
15.30
+0.6
1
5
Collins, David
Tecumseh Vista A
15.55
+0.6
1
7
Stegner, Patrick
Sir John A MacDo
15.58
+0.6
1
6
Soukphachanh, Joe
Stratford Centra
15.63w
+2.9
2
8
Mendonca, Aaron
Catholic Central
15.95w
+2.9
2
9
Hearns, Kayne
Essex
16.10w
+2.9
2
10
Diecs, Colby
St Joseph's - St
16.13w
+2.9
2
11
Kys, Jack
St Thomas Aquina
16.14
+0.6
1
12
Wilmot, Alten
Grand River CI
16.22w
+2.9
2
13
Taylor, Johnathon
Tecumseh Vista A
16.34
+0.6
1
14
Friedel, Marcus
Waterloo CI
16.46
+0.6
1
15
Kasza, Brett
Guelph
16.64
+0.6
1
16
Dooley, Ryan
Resurrection
17.74w
+2.9
2
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Green, Chris
Cameron Heights
13.62
+1.7
1
2
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
14.00
+1.7
1
3
Giorgi, Mike
Lambton Central
14.40
+1.7
1
4
Butcher, Locky
London Central
14.42
+1.7
1
5
Gow, Branden
Belle River
14.42
+1.7
1
6
Dailleboust, Luke
FE Madill
14.94
+1.7
1
7
Huzevka, Jordan
Northern - Sarni
15.29
+1.7
1
8
Hesman, Nathan
Sandwich
15.91
+1.7
1
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Green, Chris
Cameron Heights
14.05w
+2.7
2
2
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
14.19w
+2.9
1
3
Butcher, Locky
London Central
14.37w
+2.9
1
4
Giorgi, Mike
Lambton Central
14.70w
+2.7
2
5
Dailleboust, Luke
FE Madill
14.71w
+2.9
1
7
Huzevka, Jordan
Northern - Sarni
14.81w
+2.9
1
6
Gow, Branden
Belle River
14.83w
+2.7
2
8
Hesman, Nathan
Sandwich
14.88w
+2.7
2
9
Potter, Will
Sir Frederick Ba
15.02w
+2.7
2
10
Stemmler, Aaron
St David
15.32w
+2.9
1
11
Janikowski, Phil
St Thomas of Vil
15.34w
+2.9
1
12
Finnigan, Conor
Resurrection
15.45w
+2.7
2
13
Fischer, Abraham
Walkerton Distri
15.62w
+2.7
2
14
Leitert, Brandyn
Erin
16.04w
+2.7
2
15
Geddes, Cameron
Catholic Central
16.15w
+2.9
1
16
Morris, Kyle
Sir Frederick Ba
16.16w
+2.9
1
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edward, Davis
Oakridge
39.33
2
2
Ponnambalam, Ildemaro
St David
39.81
2
3
McEwen, Stephen
Maranatha Christ
41.17
2
4
Gignac, Joseph
General Amherst
41.51
2
5
Sato, Brad
Vincent Massey
42.27
2
6
Hudali, Aaron
Cameron Heights
43.35
1
7
Smit, Ian
London Christian
43.86
1
8
Zina, Anthony
L’Essor
43.94
1
9
Webster, Kyle
St Thomas Aquina
44.21
1
10
Akhtar, Maher
Cameron Heights
44.42
2
11
Farris, Nolan
Assumption - Bra
44.59
1
12
Zwinkles, Josh
Holy Cross - Str
44.65
2
13
Babcock, Owen
Resurrection
45.89
1
14
Paliani, Keelan
Medway
46.82
1
15
Stewart, Tyson
Simcoe
48.56
1
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pauli, Cody
Mitchell
42.00
2
2
Marchand, Felix
Chatham-Kent
42.86
2
3
Collins, David
Tecumseh Vista A
43.33
2
4
Smith, Lyndon
FE Madill
43.71
2
5
Jones, Aiden
Waterloo CI
43.74
2
6
Armstrong, Carter
Cameron Heights
43.75
2
7
Halliday, Alexei
St Thomas Aquina
44.27
1
8
Cretu, Claudiu
Mother Teresa -
44.58
1
9
Agostini, Cristian
St Joseph's - Wi
45.49
2
10
Taylor, Johnathon
Tecumseh Vista A
46.03
1
11
Onyschuk, Devyn
Central Elgin
47.22
1
12
Stewart, Cameron
North Lambton
47.59
1
13
Lever, Dillon
Assumption - Bra
48.11
1
14
Butler, Jonathan
Holy Trinity - S
49.97
1
15
Sherman, Evyn
Delhi
49.99
1
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Green, Chris
Cameron Heights
54.12
2
2
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
54.63
2
3
Parris, Khalil
Sandwich
54.83
2
4
Hesman, Micah
Sandwich
56.55
2
5
Potter, Will
Sir Frederick Ba
57.95
2
6
Martinello, Sam
St Mary's - Kitc
58.06
1
7
Emode, Mark
Hon WC Kennedy
58.23
2
8
Konechny, Chase
West Elgin
59.18
1
9
Huzevka, Jordan
Northern - Sarni
1:00.06
2
10
Stemmler, Aaron
St David
1:00.41
1
11
Fischer, Abraham
Walkerton Distri
1:00.48
1
12
Hesman, Nathan
Sandwich
1:00.58
2
13
ETIENNE, BEN
Grand River CI
1:00.94
1
14
Dorp, Leendert Van
St Anne's - Clin
1:01.09
1
15
Fortier, Jesse
FE Madill
1:01.61
1
16
Medeiros, Caleb Papineau
St Thomas Aquina
1:04.99
1
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Holy Names - Win
44.05
2
2
Relay Team
St Thomas of Vil
44.69
2
3
Relay Team
Northern - Sarni
45.05
2
4
Relay Team
Preston Secondar
45.06
2
5
Relay Team
St Thomas Aquina
45.34
2
6
Relay Team
St Christopher
45.66
2
7
Relay Team
St Anne - Windso
45.66
2
8
Relay Team
Catholic Central
46.19
1
9
Relay Team
Grand River CI
46.79
1
10
Relay Team
Lord Dorchester
47.40
1
11
Relay Team
Orangeville
47.42
1
12
Relay Team
Centennial Colle
47.52
1
13
Relay Team
Holy Cross - Str
47.56
1
14
Relay Team
Saunders
48.02
1
15
Relay Team
Resurrection
48.35
2
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
FJ Brennan
46.92
2
2
Relay Team
St Joseph's - Wi
47.00
2
3
Relay Team
St Thomas Aquina
47.29
2
4
Relay Team
Catholic Central
47.54
1
5
Relay Team
WF Herman
48.15
2
6
Relay Team
Jacob Hespeler
48.33
2
7
Relay Team
Centennial Colle
48.39
2
8
Relay Team
Sandwich
48.43
1
9
Relay Team
Strathroy
48.45
1
10
Relay Team
Brantford Colleg
48.64
2
11
Relay Team
General Amherst
48.96
1
12
Relay Team
Medway
49.91
1
13
Relay Team
St James
50.65
1
--
Relay Team
Kitchener-Waterl
DQ
1
--
Relay Team
Sir John A MacDo
DQ
2
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Cameron Heights
42.95
2
2
Relay Team
Northern - Sarni
43.21
2
3
Relay Team
WF Herman
43.44
2
4
Relay Team
Catholic Central
43.76
2
5
Relay Team
Sir John A MacDo
44.18
1
6
Relay Team
Our Lady of Lour
44.22
2
7
Relay Team
St Thomas of Vil
44.28
2
8
Relay Team
Lambton Central
44.75
2
9
Relay Team
Sandwich
44.96
2
10
Relay Team
St Joseph's - St
45.07
1
11
Relay Team
Resurrection
45.43
1
12
Relay Team
Medway
45.47
1
13
Relay Team
FE Madill
45.67
1
14
Relay Team
Parkside CI - St
46.00
1
15
Relay Team
Brantford Colleg
46.98
1
Mens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Cameron Heights
3:22.87
2
2
Relay Team
Northern - Sarni
3:24.60
2
3
Relay Team
Sandwich
3:26.35
2
4
Relay Team
WF Herman
3:28.03
2
5
Relay Team
Vincent Massey
3:28.50
2
6
Relay Team
St David
3:28.67
2
7
Relay Team
Resurrection
3:32.59
1
8
Relay Team
Catholic Central
3:33.09
2
9
Relay Team
St Thomas Aquina
3:33.30
2
10
Relay Team
Sir Frederick Ba
3:33.79
1
11
Relay Team
Lord Dorchester
3:40.31
1
12
Relay Team
Holy Names - Win
3:42.60
1
13
Relay Team
Regina Mundi
3:45.40
1
14
Relay Team
Our Lady of Lour
3:45.84
1
15
Relay Team
Centre Dufferin
3:49.14
1
Mens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Easton, Henry
Sir Frederick Ba
16.09m
(52'9.25)
1
2
Taphorn, Andrew
Stratford Northw
15.53m
(50'11.25)
1
3
Rolph, Noah
Parkside CI - St
15.31m
(50'2.75)
1
4
Hood, Spencer
Strathroy
14.49m
(47'6.25)
1
5
Cameron, Stuart
FE Madill
14.46m
(47'5.25)
1
6
Miller, Jacob
Holy Trinity - S
14.10m
(46'3)
1
7
Fortune, Greg
WF Herman
13.96m
(45'9.5)
1
8
Lister, Curtis
Tecumseh Vista A
13.47m
(44'2.25)
1
9
Tamming, Kurtis
St Christopher
13.27m
(43'6.25)
1
9
Desjarlais, Drew
Belle River
13.27m
(43'6.25)
1
11
Haggerty, Maclean
Pauline Johnson
13.10m
(42'11.75)
1
12
Wagner, Travis
Lambton Central
13.06m
(42'10)
1
13
Barr, Erik
Centennial Colle
12.79m
(41'11.5)
1
14
Salytchev, Alex
Preston Secondar
11.98m
(39'3.5)
1
15
Anderson, Brady
Chesley District
11.71m
(38'5)
1
Mens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Carleton, Ethan
L’Essor
13.92m
(45'8)
1
2
Smith, Fletcher
Belle River
13.78m
(45'2.5)
1
3
Steckle, Devon
South Huron
13.21m
(43'4)
1
4
Kilburn, Ty
Westside Seconda
13.02m
(42'8.5)
1
5
Hedges, Collin
Harrow
12.74m
(41'9.5)
1
6
Potton, Mike
Erin
12.45m
(40'10)
1
7
Henry, Austin
Brantford Colleg
12.31m
(40'4.5)
1
8
Roffel, Matthew
London Christian
12.01m
(39'4.75)
1
9
Vitsentzatos, George
AB Lucas
11.90m
(39'0.5)
1
10
Chambers, Ryan
Holy Trinity - S
11.69m
(38'4)
1
11
Fountain, Colton
St Michael Cath
11.66m
(38'3)
1
12
Gould, Hayden
Lambton Central
11.59m
(38'0.25)
1
13
Redford, Brock
Chatham-Kent
11.44m
(37'6.25)
1
14
Aubin, Braedyn
Woodstock
11.41m
(37'5)
1
Mens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Boersma, Brett
Northern - Sarni
16.38m
(53'8.75)
1
2
Vermette, Andrew
Assumption Colle
15.90m
(52'1.75)
1
3
Johnson, Nathaniel
Orangeville
14.97m
(49'1.25)
1
4
Josie, Mackenzie
Central Huron
14.80m
(48'6.5)
1
5
Baggio, Austin
Our Lady of Lour
14.61m
(47'11)
1
6
Graham, Liam
Mother Teresa -
14.50m
(47'6.75)
1
7
Webster, Logan
Kingsville
13.27m
(43'6.25)
1
8
Carscadden, Keith
Belle River
13.17m
(43'2.5)
1
9
Gan, Samuel
London Central
12.98m
(42'7)
1
10
Martin, Andrew
Strathroy
12.95m
(42'5.75)
1
11
Vlodarchyk, Brent
St Thomas of Vil
12.83m
(42'1)
1
12
Weber, Alex
Elmira
12.63m
(41'5)
1
13
CHEREWKA, CURTIS
Delhi
12.32m
(40'5)
1
14
McGill, Jake
Sir John A MacDo
11.85m
(38'10.5)
1
15
Chapman, Andrew
Our Lady of Lour
10.45m
(34'3.25)
1
--
Nguyen, Charles
St Joseph's - St
FOUL
(--)
1
Mens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rolph, Noah
Parkside CI - St
53.55m
(175'8.25)
1
2
Pearn, Daniel
Riverside
43.36m
(142'3)
1
3
Fraggis, Jake
Medway
42.28m
(138'8.5)
1
4
Desjarlais, Drew
Belle River
42.16m
(138'3.75)
1
5
Lister, Curtis
Tecumseh Vista A
41.37m
(135'8.5)
1
6
Santavy, Boady
St Christopher
40.39m
(132'6)
1
7
Barr, Erik
Centennial Colle
40.37m
(132'5.25)
1
8
Taphorn, Andrew
Stratford Northw
39.61m
(129'11.25)
1
9
Toushan, Brandon
Bluevale CI
39.09m
(128'2.75)
1
10
Faubert, Jake
Belle River
38.91m
(127'7.75)
1
11
Cameron, Stuart
FE Madill
38.82m
(127'4.25)
1
12
Miller, Jacob
Holy Trinity - S
38.57m
(126'6.5)
1
13
Zapp, Greg
Sir John A MacDo
38.20m
(125'3.75)
1
14
Haggerty, Maclean
Pauline Johnson
37.61m
(123'4.5)
1
15
Giroux, Jacob
Holy Trinity - S
36.50m
(119'9)
1
16
Gallant, Brandan
Montcalm
34.12m
(111'11.25)
1
Mens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bujnowski, Mark
Holy Cross - Str
42.23m
(138'6.5)
1
2
Drummond, Ben
Bluevale CI
42.11m
(138'1.75)
1
3
Vitsentzatos, George
AB Lucas
40.53m
(132'11.5)
1
4
Riddell, Zach
General Amherst
39.67m
(130'1.75)
1
5
Gould, Hayden
Lambton Central
39.38m
(129'2.25)
1
6
Redford, Brock
Chatham-Kent
38.64m
(126'9.25)
1
7
Aubin, Braedyn
Woodstock
37.16m
(121'10.75)
1
8
Doyle, Austin
Tecumseh Vista A
36.00m
(118'1.25)
1
9
Gebhardt, Aaron
Walkerton Distri
34.43m
(112'11.5)
1
10
Simms, Kyle
Medway
32.61m
(106'11.75)
1
11
Potton, Mike
Erin
31.19m
(102'3.75)
1
12
Jacobs, Aaron
St Joseph's - Wi
29.29m
(96'1)
1
13
Howard, Alton
HB Beal
27.65m
(90'8.5)
1
14
Nijenhuis, Cole
Emmanuel
24.93m
(81'9.5)
1
15
Henry, Austin
Brantford Colleg
22.80m
(74'9.5)
1
Mens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Vermette, Andrew
Assumption Colle
45.83m
(150'4.25)
1
2
Nguyen, Charles
St Joseph's - St
44.78m
(146'10.75)
1
3
Mackey, Kevin
Sir Frederick Ba
43.79m
(143'8)
1
4
Graham, Liam
Mother Teresa -
43.74m
(143'6)
1
5
Peltier, Ryan
St Thomas of Vil
40.63m
(133'3.5)
1
6
Smith, Ryan
Vincent Massey
40.03m
(131'3.75)
1
7
Affleck, Trevor
Kingsville
39.56m
(129'9.25)
1
8
Josie, Mackenzie
Central Huron
39.37m
(129'2)
1
9
Baggio, Austin
Our Lady of Lour
39.26m
(128'9.5)
1
10
Burns, James
Bluevale CI
38.69m
(126'11)
1
11
PILAR, STEPHEN
Saugeen
35.65m
(116'11.5)
1
12
Lowery, Brock
Grand River CI
34.40m
(112'10.25)
1
13
Wilson, Lee
Sarnia
33.68m
(110'5.75)
1
14
Martin, Andrew
Strathroy
32.38m
(106'2.75)
1
15
Pedersen, Josh
Erin
29.94m
(98'2.5)
1
--
YELLE, ERIC
Brantford Colleg
FOUL
(--)
1
Mens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rolph, Noah
Parkside CI - St
56.52m
(185'5)
1
2
Manley, Dallas
Lambton Central
53.13m
(174'3.5)
1
3
Zilke, Matthew
Woodstock
51.08m
(167'7)
1
4
Nitz, Thomas
Glenview Park
50.55m
(165'10)
1
5
Garrity, Travis
St Patrick's - S
49.12m
(161'1.75)
1
6
Fraggis, Jake
Medway
48.21m
(158'2)
1
7
Mariani, Max
FJ Brennan
47.88m
(157'1)
1
8
Frank, Kevin
Woodland Christi
46.51m
(152'7)
1
9
Kucera, Lee
Chatham-Kent
44.71m
(146'8)
1
10
Chubb, Cam
Forest Heights
43.13m
(141'6)
1
11
Becker, Nevinn
Sacred Heart - W
42.49m
(139'4.75)
1
12
Holzscherer, Jason
Waterloo CI
40.28m
(132'1.75)
1
13
Anderson, Joey
Essex
39.67m
(130'1.75)
1
14
Stratford, Keegan
Galt CVI
39.11m
(128'3.75)
1
15
Oconner, Shawn
St Michael Cath
36.54m
(119'10.5)
1
16
Gallant, Brandan
Montcalm
35.23m
(115'7)
1
Mens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Fletcher
Belle River
52.49m
(172'2.5)
1
2
Thibert, Brad
Belle River
42.92m
(140'9.75)
1
3
Masschelein, Brad
North Middlesex
42.61m
(139'9.5)
1
4
Johnson, Pierce
Chatham-Kent
42.59m
(139'8.75)
1
5
Ewart, Max
Strathroy
41.31m
(135'6.25)
1
6
Redfern, Noah
Stratford Northw
40.82m
(133'11)
1
7
Ortmeyer, Jonah
Elmira
39.37m
(129'2)
1
8
Cai, Alan
Vincent Massey
38.51m
(126'4)
1
9
Statham, William
Strathroy
38.10m
(125'0)
1
10
Bushfield, Wyatt
Stratford Centra
37.36m
(122'6.75)
1
11
Trinier, Drake
WF Herman
37.25m
(122'2.5)
1
12
Gee, Nick
Valley Heights
34.39m
(112'9.75)
1
13
Ryan, Andrew
St Mary's - Owen
34.32m
(112'7)
1
14
Drummond, Ben
Bluevale CI
31.56m
(103'6.5)
1
15
Hutchinson-Cotoc, Kendel
Huron Heights -
26.29m
(86'3)
1
--
Miller, Josh
Orangeville
FOUL
(--)
1
Mens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shepley, Josh
Belle River
60.76m
(199'4)
1
2
LeClair, Kellen
FJ Brennan
54.14m
(177'7.5)
1
3
BORSI, ROBBIE
Cameron Heights
53.29m
(174'10)
1
4
Campbell, Scott
Lambton Central
53.16m
(174'4.75)
1
5
Abbas, Murtaza
Westminster
52.79m
(173'2.25)
1
6
Kelly, Isaiah
London Central
48.81m
(160'1.5)
1
7
Hale, David
West Elgin
47.53m
(155'11.25)
1
8
Trinier, Spencer
WF Herman
47.39m
(155'5.75)
1
9
McDowell, Lukas
Pauline Johnson
47.31m
(155'2.5)
1
10
Knevel, Mike
Pauline Johnson
47.24m
(154'11.75)
1
11
Helps, Steven
Lambton Central
45.72m
(150'0)
1
12
Hilts, Tyrel
Montcalm
45.50m
(149'3.25)
1
13
CALEY, JOSH
Saugeen
44.49m
(145'11.5)
1
14
Teschke, Matt
Saugeen
44.34m
(145'5.5)
1
15
Vader, Anthony
FE Madill
44.15m
(144'10)
1
16
Chapman, Andrew
Our Lady of Lour
42.00m
(137'9.5)
1
Mens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McKague, Justin
FE Madill
1.80m
(5'10.75)
1
2
Kellier, Cai
Chatham-Kent
1.80m
(5'10.75)
1
2
Crews, Niles
Northern - Sarni
1.80m
(5'10.75)
1
4
Jones, Amari
Riverside
1.75m
(5'8.75)
1
5
Ongena, Braden
Holy Trinity - S
1.75m
(5'8.75)
1
5
Mechler, Nathaniel
Elmira
1.75m
(5'8.75)
1
7
Valeriote, Craig
Our Lady of Lour
1.75m
(5'8.75)
1
7
Simons, Slade
Delhi
1.75m
(5'8.75)
1
10
Hill, Josh
Stratford Northw
1.70m
(5'6.75)
1
11
Wouters, Randy
Stratford Northw
1.70m
(5'6.75)
1
12
DeBoer, Brady
Providence Refor
1.70m
(5'6.75)
1
9
Fortin, Jacob
Preston Secondar
1.70m
(5'6.75)
1
13
McIntosh, Robbie
North Middlesex
1.65m
(5'4.75)
1
13
Osterndorff, Brady
Sacred Heart - W
1.65m
(5'4.75)
1
--
Pitt, Matthew
St Christopher
NH
(--)
1
--
Mayhead, Alex
Lambton Central
NH
(--)
1
Mens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Sebastian
Northern - Sarni
1.75m
(5'8.75)
1
2
Carriere, Vincent
John Paul II - L
1.72m
(5'7.5)
1
3
Friesen, Jordan
Simcoe
1.67m
(5'5.75)
1
4
Springer, Scott
St David
1.67m
(5'5.75)
1
5
Cooper, Marcus
Holy Names - Win
1.67m
(5'5.75)
1
6
Jones, Wyatt
Walkerton Distri
1.67m
(5'5.75)
1
7
Tyler, James
North Lambton
1.67m
(5'5.75)
1
10
Kys, Jack
St Thomas Aquina
1.62m
(5'3.75)
1
11
Beaudry, Hunter
Holy Cross - Str
1.62m
(5'3.75)
1
8
Christopher, Nick
St Thomas Aquina
1.62m
(5'3.75)
1
9
Hager, Ethan
Brantford Colleg
1.62m
(5'3.75)
1
12
Raszmann, Adam
St David
1.57m
(5'1.75)
1
13
McGee, Scott
Holy Names - Win
1.57m
(5'1.75)
1
14
Garant, Josh
St Anne - Windso
1.57m
(5'1.75)
1
15
Haklander, Reuben
London Christian
1.57m
(5'1.75)
1
16
McCuaig, Sam
Grand River CI
1.52m
(4'11.75)
1
Mens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Butcher, Locky
London Central
1.94m
(6'4.25)
1
2
Campbell, Scott
Lambton Central
1.94m
(6'4.25)
1
3
Mulder, Mychal
Catholic Central
1.91m
(6'3)
1
4
Froese, Cornelious
Leamington
1.91m
(6'3)
1
5
Willemse, Kevin
St Christopher
1.91m
(6'3)
1
6
Ingram, Matthew
St Christopher
1.88m
(6'2)
1
7
Boles, Mark
Catholic Central
1.88m
(6'2)
1
10
GREGORY, MARCUS
Forest Heights
1.80m
(5'10.75)
1
11
Pham, Terry
Guelph
1.80m
(5'10.75)
1
12
Crean, Riley
Westside Seconda
1.80m
(5'10.75)
1
13
Simone, Aidan
London Central
1.80m
(5'10.75)
1
13
Nancekivell, Colin
Lord Dorchester
1.80m
(5'10.75)
1
8
Crawford, Mackenzie
South Huron
1.80m
(5'10.75)
1
8
Kania, Patrick
Holy Trinity - S
1.80m
(5'10.75)
1
15
Knelsen, Rick
Valley Heights
1.75m
(5'8.75)
1
16
LACZKO, THOMAS
St John's Coll -
1.70m
(5'6.75)
1
Mens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
George, Daniel
Hon WC Kennedy
6.54m w
(21'5.25)
+2.3
1
2
Jones, Amari
Riverside
6.37m w
(20'10.75)
+2.1
1
3
Rempillo, Ranz
Holy Names - Win
6.35m w
(20'10)
+3.6
1
4
Billings, Scott
London Central
6.31m w
(20'8.25)
+3.1
1
5
Tang, Wesley
Waterloo CI
6.22m w
(20'4.75)
+3.1
1
6
Simons, Slade
Delhi
6.21m w
(20'4.25)
+4.8
1
7
VanBerlo, Brock
St Thomas Aquina
5.99m w
(19'7.75)
+3.2
1
8
Sloot, Austin
Holy Trinity - S
5.98m w
(19'7.25)
+2.9
1
9
Tran, Andy
Cameron Heights
5.84m w
(19'1.75)
+4.2
1
10
Samara, Mounib
Saunders
5.82m w
(19'1)
+2.4
1
11
McBride, James
St David
5.76m w
(18'10.75)
+2.4
1
12
Pebenitio, Matt
St Thomas of Vil
5.74m w
(18'9.75)
+3.4
1
13
Lippai, Christian
Stratford Centra
5.73m w
(18'9.5)
+3.6
1
14
Gardiner, Connor
Jacob Hespeler
5.53m w
(18'1.5)
+3.4
1
15
Holden, Kevin
Huron Park
5.39m
(17'8)
+0.9
1
--
Bulloch, Brad-Lee
WF Herman
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cooper, Marcus
Holy Names - Win
5.93m w
(19'5.25)
+3.3
1
2
Smith, Sebastian
Northern - Sarni
5.89m w
(19'3.75)
+2.2
1
3
Preston, Rylee
Sir Wilfrid Laur
5.55m w
(18'2.5)
+7.5
1
4
Cook, Nicholas
Medway
5.46m w
(17'10.75)
+3.3
1
5
Ralph, Josh
Chatham-Kent
5.39m
(17'8)
+1.4
1
6
Sinden, Trent
Glendale - Tills
5.37m w
(17'7.25)
+3.2
1
7
McCuaig, Sam
Grand River CI
5.34m w
(17'6)
+3.8
1
8
Lau, Eric
Assumption Colle
5.31m w
(17'5)
+4.8
1
9
MacLeod, Ryan
Holy Trinity - S
5.30m w
(17'4.5)
+5.6
1
9
Christopher, Nick
St Thomas Aquina
5.30m w
(17'4.5)
+4.0
1
11
Richards, Ethan
Sir John A MacDo
5.27m w
(17'3.25)
+4.7
1
12
Birkett, Charlie
Centennial Colle
5.22m w
(17'1.5)
+3.9
1
13
Damchuk, Mitch
St Christopher
5.08m w
(16'8)
+2.2
1
14
Sloan, Ethan
Huron Heights -
4.99m w
(16'4.25)
+2.6
1
--
Fisher, Cody
Strathroy
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bell, Riley
Central Elgin
6.99m
(22'11)
+1.4
1
2
Leitert, Brandyn
Erin
6.79m w
(22'3.25)
+2.8
1
3
Dailleboust, Luke
FE Madill
6.73m w
(22'0.75)
+2.4
1
4
Flanagan, Riley
St Mary's - Kitc
6.72m
(22'0.5)
+1.6
1
5
Carey, Logan
Strathroy
6.57m w
(21'6.5)
+2.4
1
6
Hodgins, Connor
St Joseph's - St
6.48m w
(21'3)
+2.1
1
7
Brown, Cormac
St Patrick's - S
6.42m
(21'0.75)
+0.8
1
8
Cok, Braden
Sir John A MacDo
6.35m
(20'10)
+1.7
1
9
Bortolin, Angelo
Holy Names - Win
6.26m w
(20'6.25)
+2.7
1
10
Hilts, Tyrel
Montcalm
6.25m
(20'6)
+1.3
1
11
Taveirne, Jacob
Essex
6.20m w
(20'4)
+2.3
1
12
James, Khaliel
Catholic Central
6.19m w
(20'3.5)
+3.4
1
12
FRIESEN, DEREK
Waterford
6.19m w
(20'3.5)
+2.4
1
14
Janikowski, Phil
St Thomas of Vil
6.00m w
(19'8)
+4.0
1
15
Bernath, Derrick
Kincardine
5.88m w
(19'3.5)
+2.2
1
--
MCHAINA, MADALITSO
Southwood
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Billings, Scott
London Central
13.50m w
(44'3.5)
+2.8
1
2
Thomas, Jack
North Lambton
13.18m w
(43'2.75)
+4.2
1
3
Jones, Amari
Riverside
13.07m
(42'10.5)
+1.1
1
4
Hathaway, Dylan
Glencoe
12.91m w
(42'4.25)
+3.7
1
5
Lippai, Christian
Stratford Centra
12.85m w
(42'1.75)
+2.9
1
6
Tang, Wesley
Waterloo CI
12.67m w
(41'6.75)
+3.8
1
7
Simons, Slade
Delhi
12.53m w
(41'1.25)
+3.0
1
8
Sarweh, Stephen
St Anne - Windso
12.34m
(40'5.75)
+2.0
1
9
Howard, Logan
Ursuline College
12.26m w
(40'2.5)
+4.2
1
10
Vandenberg, Matt
Sacred Heart - W
12.14m w
(39'9.75)
+5.0
1
11
McKague, Justin
FE Madill
12.10m
(39'8.25)
+1.8
1
12
Becker, Nevinn
Sacred Heart - W
12.02m w
(39'5)
+3.1
1
13
DeSantais, Michael
Holy Names - Win
11.98m w
(39'3.5)
+3.2
1
14
Metcalfe, Jacob
Preston Secondar
11.91m
(39'0.75)
+1.4
1
15
Maycock, Graham
Orangeville
11.60m w
(38'0.5)
+3.8
1
--
Baxter, Matt
Medway
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tyler, James
North Lambton
12.30m w
(40'4.25)
+3.2
1
2
Smith, Sebastian
Northern - Sarni
12.03m
(39'5.5)
+2.0
1
3
Cooper, Marcus
Holy Names - Win
12.02m
(39'5)
-0.4
1
4
O'Kot, David
Kitchener-Waterl
11.85m w
(38'10.5)
+2.2
1
5
Cokes, Sam
St Clair
11.59m
(38'0.25)
-0.5
1
6
Straatsma, Sam
London Christian
11.51m
(37'9)
-0.3
1
7
Johnson, Pierce
Chatham-Kent
11.46m w
(37'7)
+2.4
1
8
Hager, Ethan
Brantford Colleg
11.43m
(37'6)
-0.3
1
9
Dzidah, Kalique
Regina Mundi
11.37m
(37'3.5)
+1.2
1
10
Cook, Nicholas
Medway
11.29m
(37'0.25)
+0.7
1
10
Soukphachanh, Joe
Stratford Centra
11.29m
(37'0.25)
-0.5
1
12
McAllister, Keith
Huron Park
11.06m
(36'3.25)
+1.9
1
13
Nichols, Jordan
St John's Coll -
11.02m
(36'1.75)
+1.9
1
14
Vanbesien, Jake
Delhi
10.90m w
(35'9)
+3.4
1
15
Stegner, Patrick
Sir John A MacDo
10.80m
(35'5)
+1.1
1
Mens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cok, Braden
Sir John A MacDo
14.09m w
(46'2.5)
+4.0
1
2
Carey, Logan
Strathroy
13.99m w
(45'10.75)
+2.5
1
3
Bell, Riley
Central Elgin
13.96m w
(45'9.5)
+2.8
1
4
MCHAINA, MADALITSO
Southwood
13.96m w
(45'9.5)
+3.0
1
5
Thompson, Malcolm
Holy Names - Win
13.88m w
(45'6.25)
+2.8
1
6
Riosa, Steve
John Paul II - L
13.41m w
(43'11.75)
+4.5
1
7
Goad, Scott
Mother Teresa -
13.33m w
(43'8.75)
+3.2
1
8
Bortolin, Angelo
Holy Names - Win
13.26m w
(43'6)
+3.3
1
9
Wilson, Joel
General Amherst
12.91m w
(42'4.25)
+3.5
1
10
Poletek, Chris
Westside Seconda
12.71m w
(41'8.25)
+2.7
1
11
Johnson, DJ
Pauline Johnson
12.55m w
(41'2)
+2.4
1
12
Huzevka, Jordan
Northern - Sarni
12.41m w
(40'8.5)
+2.6
1
13
Brown, Cormac
St Patrick's - S
12.39m w
(40'7.75)
+2.3
1
14
HAMMOND, HAROLD
Valley Heights
12.25m w
(40'2.25)
+3.8
1
15
Soga, Augustine
St Benedict - Ca
12.20m w
(40'0.25)
+2.8
1
16
Foster, Ryan
Stratford Centra
11.92m w
(39'1.25)
+3.7
1
Mens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Holden, Kevin
Huron Park
3.45m
(11'3.75)
1
2
Gyemi, Brad
St Anne - Windso
3.45m
(11'3.75)
1
3
Weigl, Thomas
Jacob Hespeler
3.30m
(10'9.75)
1
4
Steen, Jack
St Anne - Windso
3.10m
(10'2)
1
5
Dunsmore, Andrew
Stratford Northw
3.10m
(10'2)
1
6
Cross, Ian
Cameron Heights
3.10m
(10'2)
1
7
Peifer-Dawson, Sam
St Thomas Aquina
3.10m
(10'2)
1
10
Brunschot, Mathew Van
Sir John A MacDo
2.60m
(8'6.25)
1
8
Newnham, Kelsey
Saunders
2.60m
(8'6.25)
1
9
Gardiner, Connor
Jacob Hespeler
2.60m
(8'6.25)
1
11
Brown, Nick
Saunders
2.30m
(7'6.5)
1
12
Scaife, Trevor
St Anne - Windso
2.30m
(7'6.5)
1
--
Higgins, Liam
Resurrection
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Christopher, Nick
St Thomas Aquina
3.15m
(10'4)
1
2
Knechtel, Sam
Stratford Northw
2.95m
(9'8)
1
3
Wahl, Christopher
Jacob Hespeler
2.80m
(9'2)
1
4
Anderson, Brian
Oakridge
2.80m
(9'2)
1
5
Xie, Han
Cameron Heights
2.80m
(9'2)
1
6
Page, Brett
Saunders
2.80m
(9'2)
1
7
Nadeau, Nicolas
Brantford Colleg
2.80m
(9'2)
1
8
Steckley, Jamie
Stratford Northw
2.65m
(8'8.25)
1
9
Lupas, Jordan
St Anne - Windso
2.65m
(8'8.25)
1
10
Lam, Austin
Cameron Heights
2.50m
(8'2.25)
1
11
Carere, Jack
Resurrection
2.50m
(8'2.25)
1
12
Smit, Ruan
Kingsville
2.35m
(7'8.5)
1
13
Kempf, Andreas
Sir John A MacDo
2.20m
(7'2.5)
1
14
Brockman, Matthew
St Anne - Windso
2.20m
(7'2.5)
1
Mens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Young, Connor
Saunders
4.15m
(13'7.25)
1
2
Choja, Brian
Oakridge
4.15m
(13'7.25)
1
3
Dailleboust, Luke
FE Madill
3.85m
(12'7.5)
1
4
McNevin, Grahame
Sandwich
3.75m
(12'3.5)
1
5
Hesman, Micah
Sandwich
3.65m
(11'11.5)
1
6
Smit, Jandre
Kingsville
3.65m
(11'11.5)
1
7
Primeau, Devan
WF Herman
3.65m
(11'11.5)
1
8
Colenutt, Alex
Cameron Heights
3.50m
(11'5.75)
1
9
McAiney, Ryan
St Anne - Windso
3.35m
(10'11.75)
1
9
Hamilton, Ty
Delhi
3.35m
(10'11.75)
1
11
REDMOND, CAL
Grand River CI
3.20m
(10'5.75)
1
12
Bice, John
Stratford Northw
3.00m
(9'10)
1
13
Rey, Lyndon
Brantford Colleg
2.80m
(9'2)
1
13
Kobeler, Artem
Sir John A MacDo
2.80m
(9'2)
1
15
Boland, Alex
Sir John A MacDo
2.80m
(9'2)
1
--
Congram, Ben
Stratford Northw
NH
(--)
1
Womens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Albers, Sara
St Thomas Aquina
16.50
+1.1
1
2
Wilson-Walker, Madison
Lord Dorchester
16.81
+1.1
1
3
Meer, Umme
Walkerville
25.39
+1.1
1
Womens 100m Blind
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Askin-Hunter, Alexis
Sarnia
17.45
+1.0
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McCloskey, Madeline
Essex
12.68
+1.8
1
2
Serieux, Dashel
St Mary's - Kitc
12.78
+1.8
1
3
Hannam, Tiffany
Sir Frederick Ba
12.82
+1.8
1
4
Sodade, Leka
Holy Names - Win
12.91
+1.8
1
5
Fisher, Sydney
London Central
12.93
+1.8
1
6
Meyerink, Ali
Orangeville
13.06
+1.8
1
7
Egbedeyi-Emmanuel, Onaop
Vincent Massey
13.07
+1.8
1
8
Smith, Nicole
Galt CVI
13.15
+1.8
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hannam, Tiffany
Sir Frederick Ba
12.19w
+4.2
2
2
Serieux, Dashel
St Mary's - Kitc
12.62w
+2.9
1
3
McCloskey, Madeline
Essex
12.62w
+2.9
1
5
Sodade, Leka
Holy Names - Win
12.70w
+2.9
1
4
Meyerink, Ali
Orangeville
12.73w
+4.2
2
7
Fisher, Sydney
London Central
12.79w
+2.9
1
6
Smith, Nicole
Galt CVI
12.80w
+4.2
2
8
Egbedeyi-Emmanuel, Onaop
Vincent Massey
13.06w
+4.2
2
9
Ferguson, Brianne
Northern - Sarni
13.13w
+4.2
2
10
Roovers, Tori
Essex
13.16w
+2.9
1
11
DePestel, Katie
Holy Trinity - S
13.16w
+4.2
2
12
Dietrich, Tatum
Resurrection
13.17w
+2.9
1
13
Valente, Michaela
Mother Teresa -
13.22w
+4.2
2
14
Reichstein, Bailey
St Joseph's - St
13.28w
+4.2
2
15
Neuteboom, Kirsten
Grey Highlands
13.36w
+2.9
1
16
Dessureault, Megan
Oakridge
13.42w
+2.9
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Small, Vanessa
St James
13.01w
+2.2
1
2
Gibney, Isabelle
Sir Frederick Ba
13.05w
+2.2
1
3
Benson, Princess
Eastwood CI
13.08w
+2.2
1
4
Hettwer, Erika
Westside Seconda
13.17w
+2.2
1
5
Sovran, Kyla
St Anne - Windso
13.18w
+2.2
1
6
Hodgins, Kelly
Northern - Sarni
13.27w
+2.2
1
7
Weller, Olivia
Bishop MacDonnel
13.29w
+2.2
1
8
Tessa, Hamilton
Delhi
13.29w
+2.2
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Benson, Princess
Eastwood CI
12.81w
+2.7
1
2
Small, Vanessa
St James
12.82w
+5.3
2
3
Weller, Olivia
Bishop MacDonnel
12.92w
+5.3
2
5
Hodgins, Kelly
Northern - Sarni
12.94w
+5.3
2
7
Hettwer, Erika
Westside Seconda
12.97w
+5.3
2
4
Sovran, Kyla
St Anne - Windso
13.03w
+2.7
1
6
Tessa, Hamilton
Delhi
13.04w
+2.7
1
8
Gibney, Isabelle
Sir Frederick Ba
13.06w
+2.7
1
9
Tyschenko, Andrea
Sir Wilfrid Laur
13.17w
+2.7
1
10
Turkiewicz, Hunter
Assumption - Bra
13.31w
+2.7
1
11
Rimac, Mena
St Thomas of Vil
13.39w
+5.3
2
12
Saboni, Pantea
Saunders
13.41w
+5.3
2
13
Badder, Alexandra
Ursuline College
13.43w
+2.7
1
14
Jansen, Erika
Central Elgin
13.44w
+5.3
2
15
Thomas, Cierra
AB Lucas
13.45w
+5.3
2
16
Jenner, Mady
Harrow
13.53w
+2.7
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kurtimah, Marissa
Guelph
12.13w
+4.2
1
2
Sauer, Tegan
Forest Heights
12.21w
+4.2
1
3
Eves, McKayla
Lambton Central
12.52w
+4.2
1
4
Griffiths, Jade
Maranatha Christ
12.57w
+4.2
1
5
O'Donnell, Amy
Catholic Central
12.59w
+4.2
1
6
Gauthier, Anne
Waterloo CI
12.70w
+4.2
1
7
Brosseau, Samantha
Catholic Central
12.71w
+4.2
1
8
Bobb, Mikeisha
Sir Wilfrid Laur
12.76w
+4.2
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Sauer, Tegan
Forest Heights
12.29w
+3.8
2
3
Eves, McKayla
Lambton Central
12.38w
+3.8
2
5
O'Donnell, Amy
Catholic Central
12.44w
+3.8
2
2
Kurtimah, Marissa
Guelph
12.46w
+2.3
1
7
Brosseau, Samantha
Catholic Central
12.58w
+3.8
2
4
Griffiths, Jade
Maranatha Christ
12.68w
+2.3
1
6
Bobb, Mikeisha
Sir Wilfrid Laur
12.71w
+2.3
1
8
Gauthier, Anne
Waterloo CI
12.72w
+3.8
2
9
Darmon, Kelsi
Centre Wellingto
12.82w
+2.3
1
10
Sawicki, Danica
London South
12.86w
+2.3
1
11
Wolfs, Rachel
Holy Cross - Str
12.89w
+2.3
1
12
Akins, Jada
Sandwich
12.90w
+2.3
1
13
Warden, Jallandra
St Joseph's - Wi
12.92w
+3.8
2
14
YANTZ, STEPHANIE
Bluevale CI
13.14w
+2.3
1
15
Barbon, Elizabeth
Mother Teresa -
13.17w
+3.8
2
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hannam, Tiffany
Sir Frederick Ba
25.59w
+3.8
1
2
Serieux, Dashel
St Mary's - Kitc
25.79w
+3.8
1
3
Clair, Hailey St
Centennial Colle
26.09w
+3.8
1
4
Wright, Courtney
Jacob Hespeler
26.22w
+3.8
1
5
Welch, Sarah
John F Ross
26.39w
+3.8
1
6
Fisher, Sydney
London Central
26.45w
+3.8
1
7
McCloskey, Madeline
Essex
26.84w
+3.8
1
8
Meyerink, Ali
Orangeville
27.07w
+3.8
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Hannam, Tiffany
Sir Frederick Ba
26.06
+1.2
1
2
Serieux, Dashel
St Mary's - Kitc
26.20
+0.4
2
3
Clair, Hailey St
Centennial Colle
26.53
+1.2
1
4
Wright, Courtney
Jacob Hespeler
26.82
+0.4
2
5
McCloskey, Madeline
Essex
26.99
+1.2
1
7
Welch, Sarah
John F Ross
27.02
+1.2
1
6
Fisher, Sydney
London Central
27.11
+0.4
2
8
Meyerink, Ali
Orangeville
27.12
+1.2
1
9
Smith, Nicole
Galt CVI
27.21
+0.4
2
10
Hurst, Jasmine
General Amherst
27.55
+1.2
1
11
Laing, Lauren
Saunders
27.61
+0.4
2
12
Muzzatti, Morgan
Sandwich
27.69
+0.4
2
13
McNally, Gina
North Lambton
27.77
+1.2
1
14
Larocque, Elaine
Northern - Sarni
27.78
+0.4
2
15
Anderson-Johnston, Jayde
FE Madill
27.89
+0.4
2
16
Dessureault, Megan
Oakridge
28.63
+1.2
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Paliani, Kylie
Medway
26.32w
+2.5
1
2
Small, Vanessa
St James
26.32w
+2.5
1
3
Mulder, Jaiden
General Amherst
26.52w
+2.5
1
4
Tessa, Hamilton
Delhi
26.60w
+2.5
1
5
Sovran, Kyla
St Anne - Windso
26.69w
+2.5
1
6
Gibney, Isabelle
Sir Frederick Ba
26.80w
+2.5
1
7
Shaw, Lauren
Northern - Sarni
27.03w
+2.5
1
8
Hodgins, Kelly
Northern - Sarni
27.19w
+2.5
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Small, Vanessa
St James
26.66
+1.4
1
3
Mulder, Jaiden
General Amherst
26.75
+1.4
1
2
Tessa, Hamilton
Delhi
27.00
+1.3
2
4
Paliani, Kylie
Medway
27.05
+1.3
2
5
Sovran, Kyla
St Anne - Windso
27.16
+1.3
2
7
Shaw, Lauren
Northern - Sarni
27.27
+1.3
2
8
Hodgins, Kelly
Northern - Sarni
27.42
+1.3
2
6
Gibney, Isabelle
Sir Frederick Ba
27.45
+1.4
1
9
Weller, Olivia
Bishop MacDonnel
27.70
+1.4
1
10
Labadie, Cheyann
Walkerville
27.90
+1.3
2
11
Hettwer, Erika
Westside Seconda
27.91
+1.3
2
12
Tyschenko, Andrea
Sir Wilfrid Laur
28.10
+1.4
1
13
Martin, Courtney
Southwood
28.20
+1.4
1
14
Droog, Janieka
St Michael Cath
28.46
+1.4
1
15
Jansen, Erika
Central Elgin
28.53
+1.3
2
16
Buttinger, Emily
Resurrection
28.55
+1.4
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Aitken, Lexi
St Anne's - Clin
25.28w
+2.8
1
2
Kurtimah, Marissa
Guelph
25.37w
+2.8
1
3
FRASER, ALISON
John F Ross
25.57w
+2.8
1
4
Dalley, Madison
Belle River
25.65w
+2.8
1
5
SIELING, KATIE
Sir John A MacDo
25.76w
+2.8
1
6
Wolfe, Sierra
Essex
26.03w
+2.8
1
7
Reddy, Michelle
St Christopher
26.17w
+2.8
1
--
Setterington, Nicole
Oakridge
DQw
+2.8
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Setterington, Nicole
Oakridge
25.41
+1.9
2
3
FRASER, ALISON
John F Ross
25.75
+1.9
2
2
Kurtimah, Marissa
Guelph
25.82
+1.3
1
4
Aitken, Lexi
St Anne's - Clin
25.82
+1.3
1
5
SIELING, KATIE
Sir John A MacDo
26.16
+1.9
2
6
Dalley, Madison
Belle River
26.16
+1.3
1
7
Reddy, Michelle
St Christopher
26.16
+1.9
2
8
Wolfe, Sierra
Essex
26.33
+1.3
1
9
Eves, McKayla
Lambton Central
26.41
+1.3
1
10
Januszek, Monica
St Mary's - Kitc
26.43
+1.3
1
11
Bowerman, Emily
John F Ross
26.46
+1.9
2
12
Barbon, Elizabeth
Mother Teresa -
26.47
+1.9
2
13
Akins, Jada
Sandwich
26.50
+1.9
2
14
Sauer, Tegan
Forest Heights
26.76
+1.3
1
15
O'Donnell, Amy
Catholic Central
26.83
+1.3
1
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sawyer, Kailee
Bluevale CI
57.86
2
2
Kwajafa, Sarah
South Huron
59.26
2
3
Mayers, Mackenzie
Sir Frederick Ba
59.88
2
4
Welch, Sarah
John F Ross
1:00.59
2
5
Ambrose, Taya
Monsignor Doyle
1:00.80
2
6
Moreau, Julia
St David
1:01.91
1
7
Cotton, Victoria
Belle River
1:02.53
1
8
MacIsaac, Shae-Lyn
FJ Brennan
1:02.88
2
9
Gruninger, Robyn
Sir Frederick Ba
1:03.25
1
10
Laing, Lauren
Saunders
1:03.29
2
11
McNally, Gina
North Lambton
1:04.63
1
12
Marton, Aleah
General Amherst
1:05.11
1
13
Thompson, Lauren
FE Madill
1:05.45
1
14
Huzevka, Madison
Northern - Sarni
1:08.17
1
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Drkulec, Hannah
St Anne - Windso
59.38
2
2
Topp, Natalie
St Mary's - St M
1:00.64
2
3
Hodgins, Kristy
Northern - Sarni
1:00.89
2
4
Benson, Princess
Eastwood CI
1:02.01
2
5
Desender, Tatiana
Saunders
1:02.39
2
6
Kellier, Rayne
Chatham-Kent
1:02.51
1
7
Collins, Sydney
St Mary's - Kitc
1:02.53
2
8
Boycott, Kate
WF Herman
1:02.56
2
9
Holliday, Katelyn
Harrow
1:02.84
1
10
Looby, Kristin
St Michael Cath
1:03.61
2
11
DeWeerd, Julia
Woodland Christi
1:04.31
1
12
Lefave, Michelle
Lord Dorchester
1:05.88
1
13
Jarvis, Neely
Guelph
1:06.76
1
14
Jansen, Erika
Central Elgin
1:06.83
1
15
Benninger, Stephanie
Our Lady of Lour
1:07.49
1
16
Chan, Erica
Centennial Colle
1:09.99
1
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wolfe, Sierra
Essex
57.02
2
2
FRASER, ALISON
John F Ross
57.29
2
3
Scane, Stephanie
Hon WC Kennedy
57.90
2
4
Barbon, Elizabeth
Mother Teresa -
58.34
2
5
Dalley, Madison
Belle River
58.48
1
6
Monte, Paiton Del
Vincent Massey
59.08
2
7
COULIS, IVY
St David
59.39
1
8
Shaw, Stephanie
Centre Wellingto
59.51
1
9
Hendriks, Morgan
Lord Dorchester
59.71
2
10
Smith, Steffie
Montcalm
1:00.87
2
11
Hosker, Ashley
Bishop MacDonnel
1:01.52
1
12
Casavecchia, Danielle
Catholic Central
1:01.82
1
13
Grasman, Danielle
London Christian
1:01.88
1
14
Bechard, Amber
St Anne - Windso
1:01.97
2
15
Sanago, Monica
Centennial Colle
1:02.55
1
16
DRAGOMIR, DELIA
Cameron Heights
1:05.24
1
Womens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sawyer, Kailee
Bluevale CI
2:14.84
1
2
Kwajafa, Sarah
South Huron
2:18.35
1
3
Mayers, Mackenzie
Sir Frederick Ba
2:19.31
1
4
Bracci, Brianne
Vincent Massey
2:19.71
1
5
Ambrose, Taya
Monsignor Doyle
2:21.24
1
6
Martin, Jessica
Saugeen
2:21.62
1
7
Conte, Taylor
St Thomas of Vil
2:26.34
1
8
Anagnostopoulos, Antonia
Kitchener-Waterl
2:28.59
1
9
Martin, Mackenzie
Medway
2:30.05
1
10
MacDonald, Ally
London Central
2:30.29
1
11
VanWyk, Sarah
London Christian
2:32.48
1
12
Zuccato, Amy
Cardinal Carter
2:35.08
1
13
Ammoscato, Jordan
Sandwich
2:35.32
1
14
Clark, Chelsea
Tecumseh Vista A
2:40.26
1
Womens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Drkulec, Hannah
St Anne - Windso
2:23.30
1
2
Topp, Natalie
St Mary's - St M
2:23.37
1
3
Day, Maya
Grand River CI
2:24.94
1
4
Boycott, Kate
WF Herman
2:25.16
1
5
Webster, Tori
College Avenue
2:26.40
1
6
Looby, Kristin
St Michael Cath
2:29.97
1
7
Maltais, Francesca
ES Pere Rene de
2:31.47
1
8
O'Donnell, Lauren
Catholic Central
2:31.76
1
9
Salter, Chelsea
Cardinal Carter
2:33.86
1
10
Fielder, Ines
Sandwich
2:35.29
1
11
Rempel, Taylor
Elmira
2:37.51
1
12
Taylor, Thea
Kitchener-Waterl
2:37.83
1
13
Murray, Emma
Holy Names - Win
2:38.92
1
14
Wilkins, Alecia
Sir Frederick Ba
2:40.20
1
15
MacKenzie, Anna
Bluevale CI
2:41.66
1
Womens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Phelan, Jaimie
St Mary's - Kitc
2:14.35
1
2
Diemert, Ellen
West Hill - Owen
2:14.95
1
3
Collin, Cozette
Assumption - Bra
2:16.79
1
4
Monte, Paiton Del
Vincent Massey
2:17.65
1
5
Spottiswood, Sarah
Montcalm
2:18.26
1
6
Hendriks, Morgan
Lord Dorchester
2:19.56
1
7
Reddy, Michelle
St Christopher
2:21.39
1
8
COLLIN, SAMARA
Assumption - Bra
2:23.58
1
9
Scagnetto, Olivia
St Mary's - Kitc
2:24.83
1
10
Parkes, Nicki
St Christopher
2:25.39
1
11
Dolderman, Brianna
Centre Wellingto
2:26.37
1
12
Vanmeurs, Miriam
Stratford Northw
2:27.17
1
13
Trombley, Carlie
Holy Names - Win
2:28.24
1
14
Ukos, Marissa
Huron Park
2:30.98
1
15
Bickle, Ashley
Woodstock
2:31.65
1
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Prouse, Charlotte
London Central
4:45.50
1
2
Bracci, Brianne
Vincent Massey
4:52.04
1
3
Rocheleau, Fiona
Vincent Massey
4:53.73
1
4
Visscher, Madison
Woodland Christi
5:02.84
1
5
Black, Megan
North Lambton
5:05.94
1
6
Cuabu, Jessica
Centre Wellingto
5:07.78
1
7
Martin, Mackenzie
Medway
5:10.33
1
8
Anagnostopoulos, Antonia
Kitchener-Waterl
5:11.82
1
9
VanWyk, Sarah
London Christian
5:12.11
1
10
Zuccato, Amy
Cardinal Carter
5:19.26
1
11
Ulicny, Nancy
St Anne - Windso
5:20.69
1
12
Carruthers, Sylvie
ES Pere Rene de
5:21.89
1
13
Wilcox, Megan
Valley Heights
5:23.88
1
14
MacDonald, Ally
London Central
5:23.91
1
15
Malec, Joanna
John Paul II - L
5:24.73
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fleming, Jessie
London Central
4:38.70
1
2
Gobbi, Carissa
Our Lady of Lour
5:01.33
1
3
Day, Maya
Grand River CI
5:01.69
1
4
Maltais, Francesca
ES Pere Rene de
5:05.76
1
5
Devries, Alex
North Park - Bra
5:07.67
1
6
Parkes, Kristin
St Christopher
5:08.11
1
7
Webster, Tori
College Avenue
5:10.59
1
8
O'Donnell, Lauren
Catholic Central
5:12.52
1
9
Emily, Ashby
Lord Dorchester
5:13.44
1
10
Rivelis, Maddy
Tecumseh Vista A
5:18.38
1
11
Hicks, Holly
Vincent Massey
5:19.06
1
12
Taylor, Thea
Kitchener-Waterl
5:20.60
1
13
Drake, Emily
Stratford Centra
5:22.70
1
14
Salter, Chelsea
Cardinal Carter
5:27.13
1
15
Jackson, Ashley
John McGregor
5:27.19
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Phelan, Jaimie
St Mary's - Kitc
4:40.02
1
2
Collin, Cozette
Assumption - Bra
4:42.43
1
3
Hunter, Cheyenne
Kincardine
4:44.59
1
4
Wismer, Sarah
Centennial Colle
4:46.02
1
5
Bracci, Ashley
Vincent Massey
4:53.41
1
6
Ukos, Marissa
Huron Park
4:55.66
1
7
Marquis, Maleah
AB Lucas
4:57.57
1
8
Ruby, Madalyn
Huron Park
4:59.30
1
9
Matthews, Katie
Strathroy
5:00.01
1
10
Scagnetto, Olivia
St Mary's - Kitc
5:00.04
1
11
Deery, Allison
St Christopher
5:00.37
1
12
Fluttert, Mariel
Lord Dorchester
5:01.90
1
13
Martin, Jazmin
Belle River
5:02.77
1
14
Parkes, Nicki
St Christopher
5:10.32
1
15
Williams, Emily
North Lambton
5:13.56
1
Womens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Prouse, Charlotte
London Central
10:05.09
1
2
Woodhouse, Hannah
Georgian Bay
10:07.10
1
3
Hesman, Sarah
London Central
10:53.20
1
4
Nusselder, Jessie
Saugeen
10:57.23
1
5
Brodovsky, Leah
Guelph
11:06.20
1
6
Visscher, Madison
Woodland Christi
11:23.41
1
7
Cuabu, Jessica
Centre Wellingto
11:31.89
1
8
Black, Megan
North Lambton
11:44.49
1
9
Baxter, Heather
Northern - Sarni
11:50.43
1
10
Malec, Joanna
John Paul II - L
11:53.60
1
11
Travaglini, Laura
St Thomas Aquina
12:17.55
1
12
Yancy, Genevieve
Lajeunesse
12:38.79
1
13
Buckley, Caitronia
St Michael Cath
13:03.32
1
--
Jensen, Emily
Bluevale CI
DNF
1
Womens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fleming, Jessie
London Central
10:07.10
1
2
Gobbi, Carissa
Our Lady of Lour
10:50.80
1
3
Devries, Alex
North Park - Bra
10:54.33
1
4
Nadjiwan, Martina
Peninsula Shores
10:56.72
1
5
Emily, Ashby
Lord Dorchester
11:00.14
1
6
Day, Maya
Grand River CI
11:12.42
1
7
Parkes, Kristin
St Christopher
11:19.36
1
8
Hinz, Cassandra
Mitchell
11:38.21
1
9
Rivelis, Maddy
Tecumseh Vista A
11:40.29
1
10
Drake, Emily
Stratford Centra
11:46.60
1
11
Miah St, Pierre
Chatham-Kent
11:47.32
1
12
O'Brien, Britney
Sir Wilfrid Laur
11:56.85
1
13
Hicks, Holly
Vincent Massey
12:05.42
1
14
Sousa, Carina De
St Mary's - Kitc
12:13.74
1
15
VandenEynde, Claire
Lambton Central
12:25.30
1
16
Heimbecker, Taylor
Cameron Heights
12:33.86
1
Womens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stafford, Hilary
St Thomas Aquina
10:16.29
1
2
Wismer, Sarah
Centennial Colle
10:33.77
1
3
Visscher, Jordyn
Woodland Christi
10:35.63
1
4
Bolliger, Alysaa
Our Lady of Lour
10:36.33
1
5
Hunter, Cheyenne
Kincardine
10:37.07
1
6
Bracci, Ashley
Vincent Massey
10:46.33
1
7
Little, Olivia
Vincent Massey
10:53.50
1
8
Matthews, Katie
Strathroy
10:55.00
1
9
Marquis, Maleah
AB Lucas
10:57.68
1
10
Fluttert, Mariel
Lord Dorchester
10:59.75
1
11
Martin, Jazmin
Belle River
11:02.72
1
12
Fisico, Lauren
Sandwich
11:07.17
1
13
Deery, Allison
St Christopher
11:11.47
1
14
Ruby, Madalyn
Huron Park
11:20.19
1
15
Gany, Grace
St Mary's - Kitc
11:26.19
1
16
Dolderman, Karlie
Centre Wellingto
11:44.95
1
Womens 1500m Steeple Open
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Visscher, Jordyn
Woodland Christi
5:12.91
1
2
Bolliger, Alysaa
Our Lady of Lour
5:14.08
1
3
Spottiswood, Sarah
Montcalm
5:14.23
1
4
Dolderman, Brianna
Centre Wellingto
5:20.51
1
5
Bracci, Ashley
Vincent Massey
5:26.97
1
6
Kerekes, Deanna
St Mary's - St M
5:34.02
1
7
Hesman, Sarah
London Central
5:39.67
1
8
Holman, Lauren
St Christopher
5:40.67
1
9
Parkes, Nicki
St Christopher
5:42.03
1
10
Rocheleau, Fiona
Vincent Massey
5:42.54
1
11
Dolderman, Karlie
Centre Wellingto
5:44.34
1
12
Williams, Emily
North Lambton
5:45.55
1
13
Parker, Paige
John F Ross
5:45.81
1
14
Fell, Mariah
Mitchell
5:51.10
1
15
Carruthers, Sylvie
ES Pere Rene de
5:51.91
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Efremenko, Bella
Cameron Heights
11.90
+2.0
1
2
Hurst, Jasmine
General Amherst
12.06
+2.0
1
3
Hannam, Tiffany
Sir Frederick Ba
12.15
+2.0
1
4
Howes, Hayley
Vincent Massey
12.51
+2.0
1
5
McKay, Emily
Waterloo CI
12.54
+2.0
1
6
Henderson, Brooke
Sir Frederick Ba
12.56
+2.0
1
7
Campbell, Emily
Lambton Central
12.69
+2.0
1
8
Gruninger, Robyn
Sir Frederick Ba
12.99
+2.0
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Efremenko, Bella
Cameron Heights
12.05w
+5.0
2
3
Hannam, Tiffany
Sir Frederick Ba
12.17w
+5.0
2
2
Hurst, Jasmine
General Amherst
12.28w
+3.4
1
5
Campbell, Emily
Lambton Central
12.55w
+5.0
2
4
McKay, Emily
Waterloo CI
12.57w
+3.4
1
6
Gruninger, Robyn
Sir Frederick Ba
12.64w
+3.4
1
7
Henderson, Brooke
Sir Frederick Ba
12.65w
+5.0
2
8
Howes, Hayley
Vincent Massey
12.69w
+5.0
2
9
Weigel, Logan
Centennial Colle
12.69w
+3.4
1
10
Shepley, Kianna
Chatham-Kent
12.80w
+5.0
2
11
Thompson, Clare
Ursuline College
12.86w
+3.4
1
12
Fazakas, Rachel
Catholic Central
12.97w
+3.4
1
13
Denn, Brianne
Valley Heights
13.21w
+3.4
1
14
Aarts, Madeline
St Mary's - St M
13.28w
+3.4
1
15
Kitchener, Charlotte
Brantford Colleg
13.37w
+5.0
2
16
Koestel, Martine
Centennial Colle
13.79w
+5.0
2
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Paliani, Kylie
Medway
12.09w
+2.6
1
2
Desender, Tatiana
Saunders
12.48w
+2.6
1
3
Mulder, Jaiden
General Amherst
12.49w
+2.6
1
4
Shaw, Lauren
Northern - Sarni
12.80w
+2.6
1
5
Meikle, Lily
Waterloo CI
13.08w
+2.6
1
6
Jansen, Alyssa
Waterloo CI
13.33w
+2.6
1
7
Hodgins, Kristy
Northern - Sarni
13.45w
+2.6
1
8
Paddock, Megan
Centennial Colle
16.35w
+2.6
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Paliani, Kylie
Medway
12.14w
+2.4
1
2
Mulder, Jaiden
General Amherst
12.40w
+2.5
2
3
Desender, Tatiana
Saunders
12.56w
+2.4
1
4
Hodgins, Kristy
Northern - Sarni
12.73w
+2.5
2
5
Paddock, Megan
Centennial Colle
12.77w
+2.4
1
7
Meikle, Lily
Waterloo CI
12.95w
+2.4
1
6
Shaw, Lauren
Northern - Sarni
12.97w
+2.5
2
8
Jansen, Alyssa
Waterloo CI
13.06w
+2.5
2
9
Chanthovong, Phorntip
Cameron Heights
13.06w
+2.4
1
10
Thompson, Emma
London South
13.17w
+2.4
1
11
Moore, Alyssa
Oakridge
13.18w
+2.4
1
12
Lussier, Sara
John F Ross
13.24w
+2.5
2
13
Payne, Alex
St Anne - Windso
13.33w
+2.4
1
14
Kreuger, Brin
Our Lady of Lour
13.68w
+2.5
2
15
Hesman, Leah
Sandwich
13.71w
+2.5
2
16
Enns, Alyssa
Strathroy
14.05w
+2.5
2
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Setterington, Nicole
Oakridge
13.56w
+3.1
1
2
Aitken, Lexi
St Anne's - Clin
13.95w
+3.1
1
3
Crowe, Cassidy
Northern - Sarni
14.32w
+3.1
1
4
MCLEAN, MICAELA
Huron Heights -
14.41w
+3.1
1
5
Parsons, Megan
Huron Heights -
14.47w
+3.1
1
6
Bowerman, Emily
John F Ross
14.64w
+3.1
1
7
Wolfs, Rachel
Holy Cross - Str
14.84w
+3.1
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Setterington, Nicole
Oakridge
13.55w
+2.4
1
2
Aitken, Lexi
St Anne's - Clin
13.66w
+2.8
2
3
Crowe, Cassidy
Northern - Sarni
14.29w
+2.4
1
5
Parsons, Megan
Huron Heights -
14.33w
+2.4
1
4
MCLEAN, MICAELA
Huron Heights -
14.42w
+2.8
2
6
Bowerman, Emily
John F Ross
14.54w
+2.8
2
7
Penney, Bailey
Riverside
14.64w
+2.8
2
8
Wolfs, Rachel
Holy Cross - Str
14.66w
+2.4
1
9
Daley, Anique
John McGregor
14.72w
+2.8
2
10
BULTEN, RHEANNA
Preston Secondar
14.73w
+2.4
1
11
Bobb, Mikeisha
Sir Wilfrid Laur
14.78w
+2.8
2
12
Lyons, Olivia
St Thomas Aquina
15.05w
+2.4
1
13
Brosseau, Samantha
Catholic Central
15.51w
+2.4
1
14
Ross, Taylor
Essex
16.11w
+2.8
2
15
Whyte, Katie
John F Ross
17.22w
+2.8
2
16
FREY, JULIA
Huron Heights -
26.52w
+2.4
1
Womens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Efremenko, Bella
Cameron Heights
45.42
2
2
MacIsaac, Shae-Lyn
FJ Brennan
47.01
2
3
Gruninger, Robyn
Sir Frederick Ba
47.15
2
4
Shepley, Kianna
Chatham-Kent
47.95
2
5
Hurst, Jasmine
General Amherst
48.39
2
6
Chin, Kiana
Huron Heights -
48.41
2
7
Auger, Georgia
Northern - Sarni
48.68
2
8
Aarts, Madeline
St Mary's - St M
48.68
1
9
Marton, Aleah
General Amherst
48.87
2
10
Leigh, Samantha
Centennial Colle
49.59
1
11
Phorson, Eartha
Kincardine
50.01
1
12
Henderson, Brooke
Sir Frederick Ba
51.74
1
13
Stewart, Serena
Strathroy
52.11
1
14
Forster, Jaslynn
Medway
52.73
1
15
Hoffer, Ashley
Guelph
54.03
1
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Desender, Tatiana
Saunders
45.96
2
2
Paliani, Kylie
Medway
46.38
2
3
Holliday, Katelyn
Harrow
47.60
2
4
Mulder, Jaiden
General Amherst
47.87
2
5
Hodgins, Kelly
Northern - Sarni
48.74
2
6
Collins, Sydney
St Mary's - Kitc
48.76
2
7
Topp, Natalie
St Mary's - St M
48.84
2
8
Lopetrone, Erika
Essex
50.02
1
9
Hodgins, Kristy
Northern - Sarni
50.42
2
10
Mota, Sara
Resurrection
51.06
1
11
Kreuger, Brin
Our Lady of Lour
51.64
1
12
Enns, Alyssa
Strathroy
52.01
1
13
Ahuja, Natasha
Sir John A MacDo
52.95
1
14
Dayna, Nairn
Cameron Heights
53.21
1
15
Langford, Jade
Huron Park
55.68
1
16
Meikle, Lily
Waterloo CI
1:00.03
1
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Aitken, Lexi
St Anne's - Clin
1:00.01
2
2
Crowe, Cassidy
Northern - Sarni
1:03.35
2
3
COULIS, IVY
St David
1:03.52
2
4
Shaw, Stephanie
Centre Wellingto
1:03.71
2
5
Daley, Anique
John McGregor
1:03.81
2
6
Scane, Stephanie
Hon WC Kennedy
1:04.55
1
7
BULTEN, RHEANNA
Preston Secondar
1:04.75
2
8
Dolderman, Brianna
Centre Wellingto
1:06.24
1
9
Adams, Carolyn
AB Lucas
1:06.69
1
10
Grasman, Danielle
London Christian
1:07.88
1
11
Parsons, Megan
Huron Heights -
1:08.15
2
12
Lyons, Olivia
St Thomas Aquina
1:08.51
1
13
Lane, Olivia
Bishop MacDonnel
1:09.04
1
14
Wolfe, Sierra
Essex
1:09.79
2
15
Bechard, Amber
St Anne - Windso
1:12.01
1
16
Grzywnowicz, Sara
Mother Teresa -
1:14.93
1
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Vincent Massey
50.97
2
2
Relay Team
Centennial Colle
51.18
2
3
Relay Team
Sir Frederick Ba
51.28
2
4
Relay Team
Northern - Sarni
51.82
2
5
Relay Team
Sandwich
52.00
2
6
Relay Team
Catholic Central
52.36
1
7
Relay Team
Assumption - Bra
52.41
2
8
Relay Team
Saunders
52.66
1
9
Relay Team
St Thomas Aquina
52.85
1
10
Relay Team
Waterloo CI
53.07
2
11
Relay Team
Mother Teresa -
53.11
2
12
Relay Team
St Thomas of Vil
53.57
1
13
Relay Team
Sir John A MacDo
54.00
1
14
Relay Team
Guelph
54.35
1
15
Relay Team
Jacob Hespeler
54.39
1
16
Relay Team
Lambton Central
54.82
1
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Northern - Sarni
51.84
2
2
Relay Team
Medway
52.15
2
3
Relay Team
Resurrection
53.06
2
4
Relay Team
Our Lady of Lour
53.11
2
5
Relay Team
St Anne - Windso
53.26
2
6
Relay Team
Grand River CI
53.54
2
7
Relay Team
St Michael Cath
53.56
1
8
Relay Team
Catholic Central
53.93
1
9
Relay Team
Lambton Central
54.67
1
10
Relay Team
Cameron Heights
54.94
1
11
Relay Team
Centennial Colle
55.05
2
12
Relay Team
Mother Teresa -
55.26
1
13
Relay Team
Centre Dufferin
55.29
1
--
Relay Team
Sir Frederick Ba
DNF
2
--
Relay Team
Sandwich
DNF
1
--
Relay Team
Kingsville
DQ
1
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Catholic Central
49.58
2
2
Relay Team
Essex
50.22
2
3
Relay Team
Centre Wellingto
50.75
2
4
Relay Team
Belle River
50.91
1
5
Relay Team
St Anne's - Clin
50.93
1
6
Relay Team
John F Ross
50.98
1
7
Relay Team
Lambton Central
51.02
2
8
Relay Team
Holy Trinity - S
51.03
2
9
Relay Team
Resurrection
51.18
2
10
Relay Team
Northern - Sarni
51.40
2
11
Relay Team
Sandwich
51.46
1
12
Relay Team
Huron Heights -
52.21
1
13
Relay Team
Mother Teresa -
53.36
1
14
Relay Team
Huron Park
53.52
1
15
Relay Team
Lord Dorchester
54.70
1
--
Relay Team
St Mary's - Kitc
DQ
2
Womens 4x400m Relay Open
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
St Mary's - Kitc
3:59.80
2
2
Relay Team
John F Ross
4:01.60
2
3
Relay Team
London Central
4:02.82
2
4
Relay Team
St Christopher
4:03.61
1
5
Relay Team
Centennial Colle
4:05.04
1
6
Relay Team
Vincent Massey
4:05.05
2
7
Relay Team
Belle River
4:07.97
1
8
Relay Team
Northern - Sarni
4:08.27
2
9
Relay Team
St Anne - Windso
4:09.60
2
10
Relay Team
Sir Frederick Ba
4:12.00
2
11
Relay Team
Guelph
4:12.67
1
12
Relay Team
Centre Wellingto
4:13.14
2
13
Relay Team
Saunders
4:14.67
1
14
Relay Team
St Thomas Aquina
4:14.76
1
15
Relay Team
Cameron Heights
4:21.27
1
Womens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
LaRouche, Savannah
Assumption - Bra
11.43m
(37'6)
1
2
Hertner, Christina
Lord Dorchester
10.39m
(34'1)
1
3
Okutinyang, Achiana
Sandwich
9.85m
(32'3.75)
1
4
Babbage, Alicia
Sir Wilfrid Laur
9.80m
(32'1.75)
1
5
Ridgewell, Kyra
Erin
9.66m
(31'8.25)
1
6
Mallough, Tessa
Mother Teresa -
9.47m
(31'0.75)
1
7
Campbell, Emily
Lambton Central
9.33m
(30'7.25)
1
8
Deol, Baljot
Tecumseh Vista A
9.31m
(30'6.5)
1
9
Jantzi, Harlee
Stratford Centra
9.04m
(29'7.75)
1
10
Harshman, Tory
St Mary's - Owen
8.90m
(29'2.25)
1
11
Horneman, Steisha
Paincourt
8.40m
(27'6.5)
1
12
Claus, Calynn
Delhi
8.13m
(26'8)
1
13
Bryce, Jessica
Lambton Central
8.02m
(26'3.75)
1
14
Katerberg, Nicole
Listowel
7.95m
(26'0.75)
1
15
Schott, Marlowe
Elmira
7.22m
(23'8.25)
1
Womens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Taylor, Holly
Assumption - Bra
9.47m
(31'0.75)
1
2
Thomas, Shelby
Sandwich
9.13m
(29'11.25)
1
3
Desjardins, Morgan
Paincourt
9.11m
(29'10.5)
1
4
Houben, Samantha
Holy Cross - Str
8.94m
(29'3.75)
1
5
Hove, Erica Ten
Listowel
8.87m
(29'1)
1
6
Boley, Molly
Owen Sound
8.74m
(28'8)
1
7
Chouinard, Rebecca
St Joseph's - St
8.53m
(27'11.75)
1
8
Wilbur, Hilary
Delhi
8.50m
(27'10.5)
1
9
Rosaasen, Dana
St Thomas of Vil
8.36m
(27'5)
1
10
Reisch, Reanna
Sandwich
8.33m
(27'3.75)
1
11
Ivany, Courtney
St James
8.05m
(26'4.75)
1
12
Vis, Nicole
Emmanuel
7.75m
(25'5)
1
13
Schiestel, Karissa
FE Madill
7.71m
(25'3.5)
1
14
Adams, Tiffany
Brantford Colleg
7.62m
(25'0)
1
15
Boersma, Aleah
Northern - Sarni
7.47m
(24'6)
1
16
Pettit, Nicole
Central Elgin
7.04m
(23'1)
1
Womens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gribbons, Kelly
Saugeen
12.20m
(40'0.25)
1
2
Quenneville, Brianna
Belle River
12.01m
(39'4.75)
1
3
Hoxar, Brooke
Lord Dorchester
11.89m
(39'0)
1
4
Bohn, Lauren
Lajeunesse
11.57m
(37'11.5)
1
5
Jantzi, Brindley
Stratford Centra
11.49m
(37'8.25)
1
6
warren, natalie
AB Lucas
11.20m
(36'8.75)
1
7
Hanna, Alexandra
FJ Brennan
11.07m
(36'3.75)
1
8
Kester, Beth
South Huron
10.92m
(35'9.75)
1
9
Jutzi, Brett
Stratford Northw
10.05m
(32'11.5)
1
10
Coyle, Alex
Sarnia
9.93m
(32'6.75)
1
11
Wood, Cayla
Harrow
9.90m
(32'5.75)
1
12
Langdon, Katie
St Mary's - Owen
8.94m
(29'3.75)
1
13
WILSON, BRITTANY
Monsignor Doyle
8.76m
(28'8.75)
1
14
VanSloun, Mercedes
Delhi
8.31m
(27'3)
1
15
VanOmmen, Serena
Emmanuel
8.29m
(27'2.25)
1
Womens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
LaRouche, Savannah
Assumption - Bra
32.81m
(107'7.5)
1
2
Fulcher, Jory
Lambton Central
28.73m
(94'3)
1
3
Simpson, Jamie
Stratford Northw
28.47m
(93'4.75)
1
4
Hertner, Christina
Lord Dorchester
28.30m
(92'10)
1
5
Milling, Stephanie
St Joseph's - Wi
27.61m
(90'7)
1
6
Jantzi, Harlee
Stratford Centra
25.25m
(82'10)
1
7
Jones, Sydney
Elmira
22.41m
(73'6.25)
1
8
Harold, Kendra
Bluevale CI
22.28m
(73'1)
1
9
Probert, Tierney
Tecumseh Vista A
22.11m
(72'6.25)
1
10
Ridgewell, Kyra
Erin
21.48m
(70'5.5)
1
11
Smith, Amy
St Christopher
21.24m
(69'8)
1
12
Bitterswyk, Adrianna
Pauline Johnson
21.14m
(69'4.25)
1
13
Milos, Jordan
St Christopher
20.87m
(68'5.5)
1
14
Simons, Jaime
St David
20.54m
(67'4.5)
1
15
Currah, Shay
St Michael Cath
20.47m
(67'1.75)
1
16
Lencz, Rebecca
Holy Cross - Str
17.49m
(57'4.5)
1
Womens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chouinard, Rebecca
St Joseph's - St
26.57m
(87'2)
1
2
Broughton, Taylor
Stratford Northw
24.71m
(81'0.75)
1
3
Wilson, Quinn
Norwell
24.48m
(80'3.75)
1
4
Desjardins, Morgan
Paincourt
23.84m
(78'2.5)
1
5
Walters, Ashley
St Michael Cath
23.36m
(76'7.5)
1
6
Ivany, Holly
St James
22.20m
(72'10)
1
7
Morrison, Rachel
Oakridge
22.06m
(72'4.5)
1
8
Boley, Molly
Owen Sound
21.78m
(71'5.25)
1
9
Lassaline, Ella
Lambton Central
20.36m
(66'9.5)
1
9
Drescher, Kelly
Grand River CI
20.36m
(66'9.5)
1
11
Proctor, Katie
Lambton Central
20.33m
(66'8.25)
1
12
Ballynetine, Melissa
Chatham-Kent
20.15m
(66'1.25)
1
13
Schiestel, Karissa
FE Madill
19.64m
(64'5)
1
14
Thomas, Shelby
Sandwich
19.16m
(62'10.25)
1
15
Diebold, Hannah
Walkerton Distri
18.51m
(60'8.5)
1
--
Gagne, Claire
Preston Secondar
FOUL
(--)
1
Womens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gribbons, Kelly
Saugeen
43.59m
(143'0)
1
2
Coyle, Alex
Sarnia
37.71m
(123'8.5)
1
3
Jantzi, Brindley
Stratford Centra
37.47m
(122'11)
1
4
Hoxar, Brooke
Lord Dorchester
37.45m
(122'10.25)
1
5
Conlon, Quinn
Assumption Colle
36.00m
(118'1.25)
1
6
Jutzi, Brett
Stratford Northw
33.96m
(111'5)
1
7
warren, natalie
AB Lucas
32.84m
(107'8.75)
1
8
Wood, Cayla
Harrow
30.89m
(101'4)
1
9
Wynn, Rebecca
General Amherst
28.81m
(94'6.25)
1
10
Shepard, Stephanie
Huron Park
27.62m
(90'7.25)
1
11
Martin-Nino, Deborah
John F Ross
27.48m
(90'1.75)
1
12
Clodd, Alex
Orangeville
26.98m
(88'6)
1
13
Ferguson, Emily
Bluevale CI
26.69m
(87'6.75)
1
14
Pizzicaroli, Lauren
St Anne - Windso
26.57m
(87'2)
1
15
Stankiewicz, Lori
Eastwood CI
24.15m
(79'2.75)
1
16
VanSloun, Mercedes
Delhi
22.04m
(72'3.5)
1
Womens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McCloskey, Madeline
Essex
36.50m
(119'9)
1
2
Avina, Floritia
Ursuline College
31.48m
(103'3.25)
1
3
Harshman, Tory
St Mary's - Owen
31.12m
(102'1)
1
4
Larsson, Anna
Sir John A MacDo
31.02m
(101'9.25)
1
5
Bechard, Cianna
Chatham-Kent
30.56m
(100'3)
1
6
Collin, Kaela
Lord Dorchester
30.51m
(100'1)
1
7
Hertner, Christina
Lord Dorchester
30.46m
(99'11)
1
8
Eastman, Lauren
Stratford Northw
30.24m
(99'2.5)
1
9
Hofstee, Kirstin
Woodland Christi
28.82m
(94'6.5)
1
9
Parnham, Taylor
Lambton Central
28.82m
(94'6.5)
1
11
Jones, Sydney
Elmira
28.71m
(94'2.25)
1
12
Schott, Marlowe
Elmira
28.05m
(92'0.25)
1
13
Simpson, Jamie
Stratford Northw
27.62m
(90'7.25)
1
14
McDougall, Rachel
Stratford Northw
26.91m
(88'3.25)
1
15
Harold, Kendra
Bluevale CI
26.70m
(87'7)
1
Womens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mombeshara, Nyasha
Grand River CI
31.79m
(104'3.5)
1
2
O'Bright, Emily
Sandwich
29.64m
(97'2.75)
1
3
Reisch, Reanna
Sandwich
27.17m
(89'1.5)
1
4
Murray, Taylor
Erin
26.85m
(88'1)
1
5
Ivany, Courtney
St James
26.76m
(87'9.5)
1
6
Moore, Lauren
Glencoe
26.74m
(87'8.75)
1
7
Myers, Madeleine
Paincourt
25.44m
(83'5.5)
1
8
Rosaasen, Dana
St Thomas of Vil
24.91m
(81'8.5)
1
9
Waymouth, Emma
St Mary's - St M
24.10m
(79'0.75)
1
10
Hopkins, Kennady
Parkside CI - St
23.48m
(77'0.25)
1
11
Willms, Emily
Elmira
22.61m
(74'2)
1
12
Proctor, Katie
Lambton Central
22.26m
(73'0.25)
1
13
Ivany, Holly
St James
22.05m
(72'4)
1
14
Rolph, Zoe
Montcalm
21.49m
(70'6)
1
15
Boley, Molly
Owen Sound
20.30m
(66'7)
1
16
Mayer, Jasmine
Clarke Road
20.08m
(65'10.5)
1
Womens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Victoria
Belle River
44.31m
(145'4.25)
1
2
Dell, Bailey
Sandwich
42.63m
(139'10.25)
1
3
Wilson, Jasmine
Elmira
40.77m
(133'9)
1
4
Gribbons, Kelly
Saugeen
39.57m
(129'9.75)
1
5
Sleaford, Mackenzie
Lambton Central
39.55m
(129'9)
1
6
Shepard, Stephanie
Huron Park
38.47m
(126'2.5)
1
7
Hoxar, Brooke
Lord Dorchester
38.17m
(125'2.75)
1
8
warren, natalie
AB Lucas
35.12m
(115'2.5)
1
9
Morrison, Rebecca
Erin
33.90m
(111'2.5)
1
10
Henry, Jordan
St Christopher
33.88m
(111'1.75)
1
11
Nham, Emily
Montcalm
31.03m
(101'9.5)
1
12
Drope, Laura
Northern - Sarni
30.59m
(100'4.25)
1
13
Vermeire, Laura
Mother Teresa -
29.82m
(97'10)
1
14
Wiens, Krista
Elmira
27.96m
(91'8.75)
1
15
Bidinosti, Emily
Huron Heights -
26.95m
(88'5)
1
16
Townsend, Courtney
Valley Heights
26.58m
(87'2.25)
1
Womens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marton, Gabby
North Park - Bra
1.59m
(5'2.5)
1
2
Wheeler, Ashley
Stratford Centra
1.56m
(5'1.25)
1
3
McKay, Emily
Waterloo CI
1.50m
(4'11)
1
4
Henderson, Brooke
Sir Frederick Ba
1.45m
(4'9)
1
5
Enache, Anka
St Thomas of Vil
1.45m
(4'9)
1
6
Leteo, Filipa
Holy Trinity - S
1.45m
(4'9)
1
7
Neuteboom, Kirsten
Grey Highlands
1.45m
(4'9)
1
11
Vanderwal, Alison
London Christian
1.40m
(4'7)
1
11
Dudney, Hannah
Sandwich
1.40m
(4'7)
1
11
Egbedeyi-Emmanuel, Onaop
Vincent Massey
1.40m
(4'7)
1
11
Maslak, Anastasia
Ursuline College
1.40m
(4'7)
1
15
Kelly, Lyssa
Assumption - Bra
1.40m
(4'7)
1
8
Westerhout, Valerie
Central Huron
1.40m
(4'7)
1
8
Schiedel, Alyssa
Cameron Heights
1.40m
(4'7)
1
8
Clarke, Jaimee
South Huron
1.40m
(4'7)
1
16
Shaw, Jessica
Northern - Sarni
1.35m
(4'5)
1
Womens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Alton, Arabella
Valley Heights
1.53m
(5'0)
1
2
Giffin, Allie
Holy Cross - Str
1.50m
(4'11)
1
3
Kussner, Hannah
Oakridge
1.50m
(4'11)
1
4
Holme, Jessica
Saunders
1.45m
(4'9)
1
5
Koomans, Amy
Chatham Christia
1.45m
(4'9)
1
6
Gallaher, Madeleine
FE Madill
1.45m
(4'9)
1
11
Harttrup, Lindsay
Cameron Heights
1.40m
(4'7)
1
11
Pattison, Sydney
John F Ross
1.40m
(4'7)
1
13
Riepert, Kirsten
Waterloo-Oxford
1.40m
(4'7)
1
7
Radford, Julie
Hon WC Kennedy
1.40m
(4'7)
1
7
Kellier, Rayne
Chatham-Kent
1.40m
(4'7)
1
7
Mulder, Jessalynn
Woodland Christi
1.40m
(4'7)
1
7
Kelly, Maya
London Central
1.40m
(4'7)
1
14
Brimmer, Samantha
Northern - Sarni
1.35m
(4'5)
1
15
Authier, Emily
Sir John A MacDo
1.35m
(4'5)
1
15
Flacco, Vanessa
Northern - Sarni
1.35m
(4'5)
1
Womens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adams, Carolyn
AB Lucas
1.71m
(5'7.25)
1
2
Bickle, Alyssa
Woodstock
1.65m
(5'4.75)
1
3
Baker, Ali
Mother Teresa -
1.65m
(5'4.75)
1
4
DeCarolis, Celina
Holy Trinity - S
1.60m
(5'2.75)
1
5
Stapleton, Melissa
Centre Dufferin
1.60m
(5'2.75)
1
6
Hutchison, Leah
FE Madill
1.60m
(5'2.75)
1
7
Beckman, Ashlyn
Galt CVI
1.60m
(5'2.75)
1
8
James-Ashkewe, Alexa-Bre
St James
1.55m
(5'1)
1
9
Authier, Jess
Sir John A MacDo
1.55m
(5'1)
1
10
Katerberg, Erin
Listowel
1.50m
(4'11)
1
11
CAMPBELL, LESLIE
Simcoe
1.50m
(4'11)
1
12
Dodman, Emily
Chatham-Kent
1.50m
(4'11)
1
13
Boyd, Meighan
St Anne - Windso
1.50m
(4'11)
1
14
Green, Maddie
Chatham-Kent
1.45m
(4'9)
1
15
Unsworth, Emelia
Lambton Central
1.45m
(4'9)
1
16
MacDougall, Kyla
St Joseph's - Wi
1.45m
(4'9)
1
Womens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wright, Courtney
Jacob Hespeler
5.29m
(17'4.25)
+1.1
1
2
Thompson, Clare
Ursuline College
5.02m w
(16'5.5)
+2.1
1
3
McCurdy, Jenna
Assumption - Bra
4.89m w
(16'0.5)
+2.5
1
4
Sodade, Leka
Holy Names - Win
4.85m
(15'10.75)
+1.3
1
5
Hunt, Serena
Kingsville
4.81m w
(15'9.25)
+3.3
1
6
Wilson, Sydney
Guelph
4.74m w
(15'6.5)
+2.4
1
7
Weigel, Logan
Centennial Colle
4.73m w
(15'6)
+3.9
1
8
McCurdy, Emily
Assumption - Bra
4.72m
(15'5.75)
+1.8
1
9
Balfour, Elyse
Glencoe
4.70m
(15'5)
+2.0
1
10
McKay, Emily
Waterloo CI
4.69m w
(15'4.5)
+2.6
1
11
Wootton, Sydney
Saunders
4.64m w
(15'2.5)
+3.5
1
12
Stephens, Paiten
Kingsville
4.60m
(15'1)
+1.2
1
13
France, Sarah
Sir Frederick Ba
4.52m w
(14'9.75)
+4.5
1
14
Valiquette, Olivia
St Michael Cath
4.39m
(14'4.75)
+1.9
1
15
Vanderwal, Alison
London Christian
3.93m w
(12'10.5)
+2.4
1
--
Panek, Leah
Sandwich
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lam, Lynton
London Central
4.92m w
(16'1.5)
+3.7
1
2
Dickson, Youmi
Sir Frederick Ba
4.85m w
(15'10.75)
+3.5
1
3
Koomans, Amy
Chatham Christia
4.83m w
(15'10)
+2.5
1
4
Radford, Julie
Hon WC Kennedy
4.75m w
(15'7)
+4.2
1
5
Santos, Sarah De Los
Forest Heights
4.74m w
(15'6.5)
+2.7
1
6
Hesman, Leah
Sandwich
4.72m
(15'5.75)
nwi
1
7
Haney, Natalie
Bluevale CI
4.68m w
(15'4.25)
+5.3
1
8
Young, Erin
John McGregor
4.66m w
(15'3.25)
+3.0
1
9
Paddock, Megan
Centennial Colle
4.54m w
(14'10.5)
+5.1
1
10
Small, Vanessa
St James
4.46m w
(14'7.5)
+3.4
1
11
Bailey, Kayla
Preston Secondar
4.43m w
(14'6.25)
+4.7
1
12
Milmine, Amanda
East Elgin
4.39m w
(14'4.75)
+3.4
1
13
Moore, Rayna
Goderich
4.38m w
(14'4.25)
+4.8
1
14
Labadie, Cheyann
Walkerville
4.35m w
(14'3.25)
+2.6
1
15
Scott, Phaedra
FE Madill
4.22m w
(13'10)
+3.6
1
Womens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
DeCarolis, Celina
Holy Trinity - S
5.68m w
(18'7.5)
+5.0
1
2
Quinn, Danielle
St Christopher
5.47m w
(17'11.25)
+2.8
1
3
Sawicki, Danica
London South
5.24m w
(17'2.25)
+2.3
1
4
Baker, Megan
Mother Teresa -
5.22m w
(17'1.5)
+2.9
1
5
Nicholas, Breanne
Blenheim
5.17m w
(16'11.5)
+3.4
1
6
Milling, Julie Ann
Woodstock
5.03m w
(16'6)
+3.1
1
7
Coughlin, Natalie
Sandwich
4.98m
(16'4)
+1.3
1
8
Sprout, Bailey
Resurrection
4.90m w
(16'0.75)
+2.4
1
9
Spadafora, Searra
Holy Names - Win
4.84m w
(15'10.5)
+4.8
1
10
Lyons, Olivia
St Thomas Aquina
4.81m w
(15'9.25)
+3.2
1
11
Steer, Carly
Holy Names - Win
4.64m w
(15'2.5)
+3.5
1
12
West, Stephanie
Orangeville
4.63m w
(15'2.25)
+3.7
1
13
MCLEAN, MICAELA
Huron Heights -
4.62m w
(15'1.75)
+4.7
1
14
Stuyvenberg, Naomi van
FE Madill
4.55m w
(14'11)
+3.0
1
15
McCabe, Sarah
St James
4.46m w
(14'7.5)
+5.6
1
Womens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wright, Courtney
Jacob Hespeler
11.48m w
(37'7.75)
+2.8
1
2
Maslak, Anastasia
Ursuline College
11.10m w
(36'5)
+4.5
1
3
Larsson, Anna
Sir John A MacDo
10.89m w
(35'8.5)
+4.9
1
4
Hunt, Serena
Kingsville
10.74m w
(35'2.75)
+4.1
1
5
Balfour, Elyse
Glencoe
10.70m w
(35'1.25)
+2.2
1
6
Panek, Leah
Sandwich
10.54m w
(34'6.75)
+3.4
1
7
McCurdy, Jenna
Assumption - Bra
10.45m w
(34'3.25)
+4.3
1
8
Lorentz, Jennifer
Sir John A MacDo
10.35m w
(33'11.25)
+2.6
1
9
Wootton, Sydney
Saunders
10.26m w
(33'7.75)
+2.5
1
10
Sodade, Leka
Holy Names - Win
10.21m
(33'5.75)
+1.0
1
10
Taylor, Ashlin
Oakridge
10.21m w
(33'5.75)
+2.7
1
12
Schipprack, Taya
Grey Highlands
10.17m w
(33'4.25)
+6.0
1
13
Auger, Georgia
Northern - Sarni
10.15m w
(33'3.5)
+4.2
1
14
Lanooy, Samantha
London Central
10.04m w
(32'11.25)
+3.3
1
15
Chin, Kiana
Huron Heights -
10.00m w
(32'9.5)
+4.4
1
16
France, Sarah
Sir Frederick Ba
9.93m w
(32'6.75)
+4.5
1
Womens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Radford, Julie
Hon WC Kennedy
10.73m w
(35'2.25)
+2.8
1
2
McLean, Taylor
John F Ross
10.59m w
(34'8.75)
+4.7
1
3
Koomans, Amy
Chatham Christia
10.50m w
(34'5.25)
+5.2
1
4
Gibb, Keely
General Amherst
10.45m w
(34'3.25)
+2.8
1
5
McCormack, Marissa
Medway
10.43m w
(34'2.5)
+3.1
1
6
Kellier, Rayne
Chatham-Kent
10.38m w
(34'0.5)
+2.6
1
7
Dickson, Youmi
Sir Frederick Ba
10.37m w
(34'0.25)
+3.3
1
8
Woods, Abby
John F Ross
10.32m w
(33'10.25)
+2.5
1
9
Shaw, Lauren
Northern - Sarni
10.21m w
(33'5.75)
+2.5
1
10
Lam, Lynton
London Central
10.20m w
(33'5.5)
+3.1
1
11
Bailey, Kayla
Preston Secondar
10.15m w
(33'3.5)
+3.0
1
12
Haney, Natalie
Bluevale CI
10.02m
(32'10.25)
+1.7
1
13
Jones, Jillian
Medway
9.92m
(32'6.5)
+1.6
1
14
Banjoko, Adeolu
Waterloo CI
9.91m
(32'6)
+0.8
1
15
Bulsink, Elizabeth
St Mary's - Owen
9.47m w
(31'0.75)
+4.0
1
16
Milmine, Amanda
East Elgin
9.44m w
(30'11.5)
+2.7
1
Womens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
MERCURIO, ANGELA
St Mary's - Kitc
12.00m
(39'4.25)
+1.0
1
2
Quinn, Danielle
St Christopher
11.68m w
(38'3.75)
+4.0
1
3
BRUGGER, COURTNEY
Jacob Hespeler
10.73m
(35'2.25)
+0.7
1
4
Santos, Leah de los
Cameron Heights
10.63m w
(34'10.5)
+3.1
1
5
Praill, Stephanie
Ursuline College
10.51m w
(34'5.75)
+2.8
1
6
Eadie, Kelsie
FE Madill
10.46m w
(34'3.75)
+2.2
1
6
Spadafora, Searra
Holy Names - Win
10.46m
(34'3.75)
+1.8
1
8
Simpson, Jessica
Regina Mundi
10.41m
(34'1.75)
+1.6
1
9
Prettli, Kaitlyn
Sandwich
10.15m
(33'3.5)
+1.1
1
10
SCOYNE, JENELLE
Simcoe
9.99m
(32'9.25)
+1.4
1
11
Bangoura, Fatou
Mother Teresa -
9.91m
(32'6)
+2.0
1
12
Harley, Courtney
Southwood
9.84m
(32'3.25)
+1.7
1
13
Baker, Megan
Mother Teresa -
9.82m w
(32'2.5)
+2.6
1
14
Baker, Ali
Mother Teresa -
9.78m w
(32'1)
+3.4
1
15
Boyd, Meighan
St Anne - Windso
9.71m w
(31'10.25)
+5.6
1
16
McCabe, Sarah
St James
9.47m w
(31'0.75)
+2.3
1
Womens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Larsson, Anna
Sir John A MacDo
3.10m
(10'2)
1
2
Bibbings, Abbey
Oakridge
2.65m
(8'8.25)
1
3
Ferguson, Shannon
Sandwich
2.55m
(8'4.25)
1
4
Lorentz, Jennifer
Sir John A MacDo
2.45m
(8'0.25)
1
5
Francis, Reena
Vincent Massey
2.45m
(8'0.25)
1
6
Efremenko, Bella
Cameron Heights
2.45m
(8'0.25)
1
7
Maslak, Anastasia
Ursuline College
2.35m
(7'8.5)
1
8
Walls, Michalia
Saunders
2.35m
(7'8.5)
1
9
Diebold, Jordynn
St Thomas Aquina
2.20m
(7'2.5)
1
10
Graff, Tiffany
Goderich
2.00m
(6'6.5)
1
10
Stephens, Megan
Kingsville
2.00m
(6'6.5)
1
10
Miller, Kimberly
Holy Names - Win
2.00m
(6'6.5)
1
10
Heuving, Lydia
Lord Dorchester
2.00m
(6'6.5)
1
14
Schiedel, Alyssa
Cameron Heights
2.00m
(6'6.5)
1
Womens Pole Vault Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tsang, Jessie
Sandwich
2.35m
(7'8.5)
1
2
Tessa, Hamilton
Delhi
2.35m
(7'8.5)
1
2
Hesman, Leah
Sandwich
2.35m
(7'8.5)
1
4
Harttrup, Lindsay
Cameron Heights
2.20m
(7'2.5)
1
5
Authier, Emily
Sir John A MacDo
2.20m
(7'2.5)
1
6
McCready-Branch, Brianna
Cameron Heights
2.00m
(6'6.5)
1
7
Koczwara, Meghan
St Thomas Aquina
2.00m
(6'6.5)
1
7
Lewkowitz, Lindsey
Oakridge
2.00m
(6'6.5)
1
9
Sanders, Olivia
Sandwich
2.00m
(6'6.5)
1
10
Shaftoe, Miriam
Cameron Heights
1.80m
(5'10.75)
1
11
Sovran, Kyla
St Anne - Windso
1.80m
(5'10.75)
1
Womens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Loebach, Emily
Sandwich
3.40m
(11'1.75)
1
2
Stoyanovich, Ashley
St Thomas Aquina
3.10m
(10'2)
1
3
Prettli, Kaitlyn
Sandwich
2.85m
(9'4)
1
4
Simpson, Jessica
Regina Mundi
2.85m
(9'4)
1
5
Chamberlain, Mallory
Saunders
2.85m
(9'4)
1
6
Authier, Jess
Sir John A MacDo
2.70m
(8'10.25)
1
7
RAE, HOLLY
Orangeville
2.70m
(8'10.25)
1
10
BULTEN, RHEANNA
Preston Secondar
2.55m
(8'4.25)
1
8
Limburg, Andrea
St Thomas Aquina
2.55m
(8'4.25)
1
9
Morrow, Nadya
St Anne - Windso
2.55m
(8'4.25)
1
11
RUTHERFORD, LISA
Sir John A MacDo
2.40m
(7'10.25)
1
12
Mirza, Denise
St Anne - Windso
2.20m
(7'2.5)
1
13
Henderson, Lisa
Huron Park
2.20m
(7'2.5)
1
14
VENEMA, AERIN
Sir John A MacDo
2.00m
(6'6.5)
1
15
Stephens, Britni
Essex
2.00m
(6'6.5)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#ofsaa
More news
2013 Performance Lists -OFSAA Track and Field Championships
2013 Results - Forest City Prep / Mustang Invitational
1144 shares:
OFSAA West Regional Track Championships
,
A B Lucas Secondary School Track & Field and Cross Country - London, Ontario
,
Assumption College School Track & Field and Cross Country - Brantford, Ontario
,
Assumption College Track and Field and Cross Country - Windsor, Ontario
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for St James High School Track & Field and Cross Country - Guelph, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2020
2
2015
10
2
2014
36
6
2013
14
6
2012
14
8
2011
25
9
2010
3
6
2009
3
Show 5 more
Hashtags
#ofsaa
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!